Debesto zalicza kolejny dobry sezon

Red.: |Data publikacji:

Debesto notuje stale rosnące zainteresowanie sprzedażą online. Firma przyznała, że rośnie wartość sprzedaży i liczba składanych zamówień.

Debesto notuje kolejne wzrosty sprzedaży. Firma w połowie września już miała przychody wyższe o ok. 2 mln zł w porównaniu z wynikami za cały 2021 r. Debesto spodziewa się, że jeśli utrzyma obecny poziom trendu, to zakończy rok sprzedażą na poziomie blisko 20 mln zł.

Największe przychody pochodzą ze Stanów Zjednoczonych, firma systematycznie buduje w tym kraju bazę klientów. W równym stopniu zwiększa się liczba zamówień od nowych, jak i powracających klientów. Drugim pod kątem wielkości rynkiem dla firmy są odbiorcy w Wielkiej Brytanii. Broker okien, drzwi i bram notuje także rosnącą liczbę zamówień zrealizowanych całkowicie online. Liczba ta w sierpniu to już kilkadziesiąt zakupów w 100 proc. realizowana kanałami digital, bez obsługi handlowca.

Klienci kupują stolarkę online, korzystając z konfiguratora. Dzięki temu narzędziu samodzielnie dobierają poszczególne elementy, także nanoszą wymiary okna. Cały proces przechodzą sami – od wejścia na stronę internetową, skonfigurowania okna poprzez moment zapłaty online. Jak podkreśla firma, konfigurator jest tak przygotowany, że klient nie mając dużej wiedzy na temat okien czy drzwi, potrafi stworzyć projekt stolarki i dobrać parametry bez popełnienia błędu.

Wojciech Stanowski, właściciel Debesto:

Czasy, gdy powodem zakupów w Internecie była wyłącznie niższa cena już się skończyły. Dziś jest to preferowany sposób zakupów grupy klientów w wieku poniżej 35 roku życia. Zakupy online są wygodniejsze, bezpieczniejsze i gwarantują „na piśmie” wszelkie szczegóły zamawianej specyfikacji, dlatego niektórzy są skłonni zapłacić nawet więcej na platformie internetowej, oszczędzając czas w stosunku do zakupów kanałami tradycyjnymi.

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1