Czytaj styczniowe „Forum Branżowe” (1/2026)

Autor: |Data publikacji:

Nowy numer „Forum Branżowego” (01/2026) otwiera rok mocnym zestawem tematów: od tego, jak dostawcy podsumowują miniony rok, przez prognozy tego, czego firmy mogą spodziewać się po 2026 r., po vademecum stolarki, które w przystępny sposób porządkuje najważniejsze aktualne rozwiązania w oknach z PCW.

Bohaterem wywiadu okładkowego jest Bartłomiej Baudler, dyrektor zarządzający w Primo Polska i Primo Finland. Rozmowa krąży wokół tego, jak będzie zmieniać się przetwórstwo tworzyw sztucznych (i co to oznacza dla dostawców oraz producentów), ale nie ucieka też od szerszego kontekstu: wpływu geopolityki na gospodarkę i decyzje biznesowe. W wywiadzie pojawia się również wątek książki Baudlera „Strategie na niepewne czasy” – jako pretekstu do rozmowy o tym, jak firmy mogą porządkować priorytety, kiedy reguły gry stają się mniej przewidywalne, a czynniki polityczne i  interesy narodowe coraz mocniej wchodzą do codziennego zarządzania.

W pierwszym numerze „Forum Branżowego” w nowym roku znalazło się podsumowanie 2025 roku, oparte na sondzie z udziałem dostawców, którzy komentują minione miesiące i perspektywy na kolejne kwartały. Równolegle znajdziecie w nim tekst Maksymiliana Mirosa, głównego analityka Centrum Analiz Branżowych, w którym autor prognozuje, czego firmy mogą spodziewać się po 2026 roku i jakie czynniki mogą w największym stopniu kształtować sytuację w branży.

Na łamach numeru znajdziecie również:

  • przegląd kluczowych wydarzeń targowych 2026 roku,
  • materiał o pasywnych rozwiązaniach aluminiowych oraz recyklingu szkła,
  • vademecum stolarki: okna z PCW
„Forum Branżowe” 01/2026 w formie elektronicznej jest dostępne dla zalogowanych użytkowników w sekcji e-Wydania. Osoby, które nie mają jeszcze dostępu, mogą wykupić prenumeratę cyfrową, uzyskując stały dostęp do kolejnych wydań oraz archiwum magazynu.

Forum Branżowe okładka styczeń 2026 Baudler

Zobacz również

Niestabilny rynek szkła. Matpol komentuje źródła wahań

Niestabilny rynek szkła. Matpol komentuje źródła wahań

Matpol podsumował miniony rok i pierwszy kwartał bieżącego. Firma odniosła się także do obecnej sytuacji na rynku szkła.

Rada Biznesu przy Prezydencie RP z udziałem przedstawicieli branży stolarki budowlanej

Rada Biznesu przy Prezydencie RP z udziałem przedstawicieli branży stolarki budowlanej

Do niedawno powołanej Rady Biznesu przy Prezydencie RP zostali zaproszeni przedsiębiorcy z sektora prywatnego. Spośród ponad 60 przedstawicieli świata biznesu aż czterech reprezentuje stolarkę budowlaną.

Innowacyjna Europa kontra tradycyjny klient w USA

Innowacyjna Europa kontra tradycyjny klient w USA

Nowości na targach w Norymberdze obserwowali także przedstawiciele amerykańskiego rynku. Innowacje z Europy jednak rzadko trafiają do USA.