Słupski BAJCAR na krawędzi

Red.: |Data publikacji:

Producent stolarki ze Słupska, firma Bajcar, ma poważne problemy. Firma nie zapłaciła swoim pracownikom pensji za lipiec, a w pierwszym dniu roboczym września nawet nie ruszyła z produkcją.

Informacje o tym, że w firmie są problemy przekazują na zewnątrz pracownicy firmy. Na forach internetowych, a także w lokalnej prasie można przeczytać, że nie dostali oni w sierpniu wynagrodzenia za lipiec i mają obawy, że sytuacja się powtórzy także we wrześniu. Pracownicy stopniowo odchodzą z pracy, ale została jeszcze spora grupa. W poniedziałek 2 września przyszli do siedziby zakładu tylko po to, by spotkać się z właścicielem firmy. Nie zostali nawet wpuszczeni na teren hali produkcyjnej.

Portal GP24.pl podaje, że Bajcar ma potencjalnego inwestora, jednak nie wiadomo, czy będzie on kontynuował produkcję okien i drzwi. Do pracowników firmy dotarła bowiem informacja, że najlepiej, by szukali sobie już nowej pracy. Obecnie trwają rozmowy przedstawicieli załogi z właścicielem Bajcaru. Pracownikom zależy teraz głównie na tym, by firma zapłaciła im zaległe wynagrodzenia.

Cztery-pięć miesięcy temu zaczęły się opóźnienia w wypłatach o dwa, trzy dni. Tak źle, jak teraz, to jeszcze nie było – powiedział jeden z nich dziennikarzowi Radia Gdańsk – Za lipiec część pracowników dostała po tysiąc złotych, ale nie wszyscy. Za sierpień nie dostaliśmy nic. Z produkcji odeszło kilka osób, ale stosunkowo niewiele. Ludzie chcą tu pracować, ale nie otrzymujemy z zarządu żadnej informacji. Nie wiemy, co dalej z fabryką, czy i kiedy dostaniemy zaległe pieniądze, czy produkcja zostanie wznowiona i czy mamy szukać pracy – dodaje.

Bajcar na swojej stronie internetowej informuje, że produkuje okna i drzwi od wielu lat, są to wyroby najwyższej jakości, które trafiają na rynek polski, ale i niemiecki, szwedzki, belgijski, norweski czy francuski. Producent chwali się, że ma  jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce, własną szklarnię, okleiniarnię oraz transport. Firma podkreśla, że „Bajcar tworzą ludzie”.

Jaka jest obecnie sytuacja w firmie? Jak się dowiedzieliśmy od przedstawicieli przedsiębiorstwa, wciąż trwają negocjacje z pracownikami. Za kilka dni powinny paść ostateczne decyzje, a firma wyda oficjalny komunikat. O sytuacji w Bajcarze będziemy informować na bieżąco.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1