Compremum skupia się na rynku amerykańskim

Red.: |Data publikacji:

Compremum planuje bardziej zaangażować się w rozwój sprzedaży na rynku amerykańskim. Spółka opracowała właśnie nową strategię rozwoju.

Compremum, poprzez swoją spółkę córkę Fabryka Slonawy, chce wraz z długoletnim partnerem handlowym w USA rozwijać sprzedaż swoich produktów na kontynencie amerykańskim. Firmy ustaliły w czerwcu strategię współpracy i wzajemnego zaangażowania w zwiększenie poziomu sprzedaży polskich okien i drzwi za Atlantykiem. Jak podaje Compremum, obie strony zdecydowały, że będą rozwijać sieć dystrybucji w USA, ale także wspólnie będą pozyskiwać dodatkowe finansowanie na zwiększenie mocy produkcyjnej zakładu w Polsce.

Realizacja Fabryki Slonawy (dawniej Pozbudu) w USA, okna ze szprosami.

Compremum rozważa także utworzenie spółki celowej, której główną działalnością będzie produkcja stolarki budowlanej, ale przeznaczonej tylko na rynek amerykański. Spółka jednak uzależnia decyzję o utworzeniu nowego podmiotu od tego, jaka będzie ustalona formuła jego finansowania. Spółka informuje, że:

Wysokość zaangażowania każdej ze stron oraz szczegóły relacji formalno-prawnych wypracowane zostaną przez strony w niedługim terminie w ostatecznej umowie inwestycyjnej po otrzymaniu ostatecznych propozycji finansowania opartych o ustalenia biznesowe.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1