Compremum skupia się na rynku amerykańskim

Autor: |Data publikacji:

Compremum planuje bardziej zaangażować się w rozwój sprzedaży na rynku amerykańskim. Spółka opracowała właśnie nową strategię rozwoju.

Compremum, poprzez swoją spółkę córkę Fabryka Slonawy, chce wraz z długoletnim partnerem handlowym w USA rozwijać sprzedaż swoich produktów na kontynencie amerykańskim. Firmy ustaliły w czerwcu strategię współpracy i wzajemnego zaangażowania w zwiększenie poziomu sprzedaży polskich okien i drzwi za Atlantykiem. Jak podaje Compremum, obie strony zdecydowały, że będą rozwijać sieć dystrybucji w USA, ale także wspólnie będą pozyskiwać dodatkowe finansowanie na zwiększenie mocy produkcyjnej zakładu w Polsce.

Realizacja Fabryki Slonawy (dawniej Pozbudu) w USA, okna ze szprosami.

Compremum rozważa także utworzenie spółki celowej, której główną działalnością będzie produkcja stolarki budowlanej, ale przeznaczonej tylko na rynek amerykański. Spółka jednak uzależnia decyzję o utworzeniu nowego podmiotu od tego, jaka będzie ustalona formuła jego finansowania. Spółka informuje, że:

Wysokość zaangażowania każdej ze stron oraz szczegóły relacji formalno-prawnych wypracowane zostaną przez strony w niedługim terminie w ostatecznej umowie inwestycyjnej po otrzymaniu ostatecznych propozycji finansowania opartych o ustalenia biznesowe.

Zobacz również

XVI Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XVI Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XVI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się 14 maja 2026 roku w Hotelu Warszawianka w Jachrance.

Kwietniowe Forum100 w opiniach uczestników

Kwietniowe Forum100 w opiniach uczestników

Uczestnicy konferencji Forum100 po raz kolejny dyskutowali na temat sytuacji w branży stolarki. Zapytaliśmy gości spotkania o to, jakie informacje były dla nich najbardziej interesujące.

Firmy branży stolarki wyróżnione certyfikatem „Gwiazdy Rankingu Buildera”

Firmy branży stolarki wyróżnione certyfikatem „Gwiazdy Rankingu Buildera”

Po raz czwarty redakcja miesięcznika „Builder” oraz PwC Polska przyznały certyfikaty "Gwiazdy Rankingu Buildera". Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć firm z branży okienno-drzwiowej.