Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Red.: |Data publikacji:

Compremum podsumowało pierwsze półrocze pod względem finansowym. Spółka odnotowała w tym okresie wzrost wartości sprzedaży o ponad 16 proc.

Compremum, do 3 stycznia 2022 roku jeszcze Pozbud, poinformowało, że przychody ze sprzedaży za okres od stycznia do końca czerwca wyniosła 106,91 mln zł w stosunku do 91,86 mln zł rok wcześniej. Jest to wzrost o 16,4 proc. Z kolei zysk netto jest niższy, w tym roku wyniósł 13,9 mln zł w porównaniu do 15 mln w analogicznym okresie w 2021 r. Natomiast zysk na działalności operacyjnej to w tym roku kwota 20,98 mln zł, rok wcześniej było to 18,1 mln zł.

Są to ogólne wyniki spółki, ze wszystkich segmentów. Jeśli chodzi o Slonawy, producenta stolarki otworowej należącego do Compremum, to również odnotowany został wzrost sprzedaży. Przychody za pierwsze półrocze wyniosły 13,35 mln zł przy uzyskanych kosztach w wysokości 12,14 mln zł. W roku 2021 przychody wyniosły 10,49 mln zł, a koszty wytworzenia to wartość 9,91 mln zł. Zarząd spółki informuje, że rośnie liczba zapytań ofertowych oraz zawieranych umów na dostarczenie stolarki. W pierwszym półroczu tego roku głównie wzrosła sprzedaż do kluczowego partnera w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie atrakcyjne dla amerykańskiego klienta są drzwi wewnętrzne i stolarka typu HS.

Paweł Piotrowski

W spółce pojawiły się także zmiany w zarządzie. Jak podaje Compremum, na dzień 1 stycznia 2022 r. prezesem zarządu był Łukasz Fojt, a Michał Ulatowski i Paweł Piotrowski zajmowali stanowiska wiceprezesów. Z kolei na dzień 30 czerwca nastąpiła zmiana, prezesem zarządu został Paweł Piotrowski, a Łukasz Fojt przejął stanowisko wiceprezesa. Drugim wiceprezesem został Radosław Załoziński.

Zobacz również

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Szyby do produkcji energii z Roltecu

Roltec zbuduje we Wrocławiu nową fabrykę do wytwarzania paneli fotowoltaicznych. Szklane panele mogą stanowić część szklanej fasady.

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Koalicja Termomodernizacji – dołącz do inicjatywy!

Podczas webinarium z 1 grudnia 2022 roku poznaliśmy założenia i szczegóły Koalicji Termomodernizacji, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. Obecnie trwają zapisy do tej inicjatywy.

Kolejny dobry rok Budvaru

Kolejny dobry rok Budvaru

Budvar Centrum odnotuje w tym roku 25-proc. wzrost liczby sprzedanych okien, większy za granicą niż w Polsce. Szacuje się, że wartościowo ten wzrost będzie jeszcze większy.

1