Compremum notuje wzrost przychodów w segmencie stolarki

Red.: |Data publikacji:

Compremum podsumowało pierwsze półrocze pod względem finansowym. Spółka odnotowała w tym okresie wzrost wartości sprzedaży o ponad 16 proc.

Compremum, do 3 stycznia 2022 roku jeszcze Pozbud, poinformowało, że przychody ze sprzedaży za okres od stycznia do końca czerwca wyniosła 106,91 mln zł w stosunku do 91,86 mln zł rok wcześniej. Jest to wzrost o 16,4 proc. Z kolei zysk netto jest niższy, w tym roku wyniósł 13,9 mln zł w porównaniu do 15 mln w analogicznym okresie w 2021 r. Natomiast zysk na działalności operacyjnej to w tym roku kwota 20,98 mln zł, rok wcześniej było to 18,1 mln zł.

Są to ogólne wyniki spółki, ze wszystkich segmentów. Jeśli chodzi o Slonawy, producenta stolarki otworowej należącego do Compremum, to również odnotowany został wzrost sprzedaży. Przychody za pierwsze półrocze wyniosły 13,35 mln zł przy uzyskanych kosztach w wysokości 12,14 mln zł. W roku 2021 przychody wyniosły 10,49 mln zł, a koszty wytworzenia to wartość 9,91 mln zł. Zarząd spółki informuje, że rośnie liczba zapytań ofertowych oraz zawieranych umów na dostarczenie stolarki. W pierwszym półroczu tego roku głównie wzrosła sprzedaż do kluczowego partnera w Stanach Zjednoczonych. Szczególnie atrakcyjne dla amerykańskiego klienta są drzwi wewnętrzne i stolarka typu HS.

Paweł Piotrowski

W spółce pojawiły się także zmiany w zarządzie. Jak podaje Compremum, na dzień 1 stycznia 2022 r. prezesem zarządu był Łukasz Fojt, a Michał Ulatowski i Paweł Piotrowski zajmowali stanowiska wiceprezesów. Z kolei na dzień 30 czerwca nastąpiła zmiana, prezesem zarządu został Paweł Piotrowski, a Łukasz Fojt przejął stanowisko wiceprezesa. Drugim wiceprezesem został Radosław Załoziński.

Zobacz również

Przegląd mediów: Lista 100 najbogatszych Polaków, Aluron z historycznym sukcesem

Przegląd mediów: Lista 100 najbogatszych Polaków, Aluron z historycznym sukcesem

W minionym tygodniu Forbes opublikował listę 100 najbogatszych Polaków, na której znaleźć można właścicieli największych firm ze świata stolarki. Ponadto historyczne zwycięstwo osiągnęła drużyna Aluron CMC Warta Zawiercie, sięgając po Puchar Polski w siatkówce, o ratowaniu okien w XVI-wiecznym pałacu w Dalkowie, o wymianie drzwi w sejmie, a także o tym co mówią o nas nasze okna w tekście, który ukazał się na łamach tygodnika "Polityka".

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Coraz bliżej do targów Fensterbau Frontale

Niedługo w Norymberdze rozpoczną się targi Fensterbau Frontale. Wydarzenie ma miejsce co dwa lata i towarzyszą mu targi Holz-Handwerk.

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck skończył trudny rok z zyskiem

Deceuninck podsumował rok. Firmie udało się wypracować dobry wynik operacyjny, mimo spadków wartości sprzedaży.

1