Certyfikat Cradle to Cradle dla szkła Saint-Gobain

Red.: |Data publikacji:

Saint-Gobain Glass poinformował o otrzymaniu kompleksowego certyfikatu Cradle to Cradle 4.0 na poziomie brązowym dla swoich produktów wytwarzanych w Europie. Dotyczy to również niskoemisyjnego szkła Oraé i VSG.

Standard Cradle to Cradle dotyczy wpływu produktu na środowisko i społeczeństwo w całym jego cyklu od wyprodukowania do utylizacji. Najnowsza wersja 4.0 zawiera jeszcze bardziej rygorystyczne wymagania niż poprzednie. Saint-Gobain Glass podkreśla, że jest pierwszą firmą z branży, która otrzymała certyfikat jednocześnie we wszystkich pięciu kategoriach.

  1. Bezpieczeństwo materiałów: ich wpływ na środowisko i zdrowie ludzkie.
  2. Ponowne wykorzystanie: materiał nie staje się odpadem, ale jest możliwe jego odzyskanie i ponowne wykorzystanie.
  3. Energia odnawialna i zarządzanie emisją CO2: wykazanie ilości i rodzaju energii użytej do produkcji.
  4. Gospodarka wodna: sposób wykorzystania wody i utrzymywanie jej jakości w procesie produkcyjnym.
  5. Odpowiedzialność społeczna: ocena przestrzegania przez firmę uczciwych zasad biznesowych i etyki korporacyjnej poprzez interakcję z klientami i pracownikami.

Jak podkreśla Magdalena Piękosz, dyrektor marketingu w Saint-Gobain:

Otrzymanie certyfikatu Cradle to Cradle V4.0 na poziomie Brązowym (poziom minimum brązowy we wszystkich ocenianych kategoriach) dla szkła bazowego, powłokowego oraz szkła laminowanego, jest potwierdzeniem naszej wiodącej pozycji w dostarczaniu szklanych rozwiązań dla zrównoważonego budownictwa. Tak wysoki poziom udało nam się uzyskać jako pierwszym w branży, co napawa mnie ogromną dumną. Pozytywna ocena procesów i rozwiązań, które oferujemy naszym klientom, jest docenieniem naszych starań i daje ogromną motywację do sięgania po więcej i dalszego doskonalenia.

Uzyskany przez Saint-Gobain Glass certyfikat obejmuje wszystkie europejskie fabryki koncernu, czyli również zakład w Dąbrowie Górniczej. Ten dokument otrzymuje coraz więcej firm z branży szklarskiej, w tym także na poziomie srebrnym czy złotym, jednak do tej pory żaden produkt nie spełniał jednocześnie wymagań wszystkich pięciu kategorii.

Zobacz również

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel optymistycznie o rynku farb proszkowych w tym roku

Akzo Nobel podsumowało wyniki z pierwszego kwartału. Spółka odnotowała niewielki spadek w sprzedaży, ale prognozuje wzrost popytu na farby.

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy kończy produkcję w Bielsku

Assa Abloy Mercor Doors wygasza produkcję w fabryce w Bielsku. Działalność będzie przeniesiona do zakładu w Dobrzeniu Wielkim.

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Arbonia przeznaczy 200 mln euro na rozwój segmentu drzwi

Grupa Arbonia poinformowała o podjęciu ostatecznej decyzji co do sprzedaży dywizji klimatu firmie Midea Electrics Netherlands. Pierwsze kroki związane ze zbyciem były podjęte na początku tego roku.

1