Ceny stolarki w składach PSB wzrosły o 3,2 proc.

Red.: MR |Data publikacji: 2021-01-13

Polskie Składy Budowlane sprawdziły poziom cen w 2020 r. W minionym roku średnio ceny materiałów budowlanych w sklepach sieci PSB wzrosły o 1,4 proc.

PSB poinformowało, że w minionym roku ceny wzrosły w 16 grupach towarowych. Średnio, w porównaniu do 2019 r., ceny są wyższe o 1,4 proc. Najbardziej zdrożały cement i wapno – o 7 proc., na drugim miejscu pod kątem wzrostu cen są produkty do ogrodu – o 3,3 proc., a na trzecim jest stolarka budowlana – ceny są wyższe o 3,2 proc. PSB odnotowało także spadki cen w czterech grupach towarowych, takich jak izolacje wodochronne – spadek o 0,9 proc., ściany – o 1,2 proc., izolacje termiczne – o 3,3 proc. i płyty OSB, spadek o 4,7 proc.

Także w grudniu PSB zanotowało wzrost cen o 1,4 proc. w porównaniu do ostatniego miesiąca 2019 r. Wyższe ceny były w 17 grupach produktowych. Najbardziej podrożały płyty OSB – o 7,5 proc., potem cement i wapno – o 7,3 proc. i motoryzacja o 3,4 proc. Natomiast produkty w grupie stolarka budowlana podrożały średnio o 2,3 proc. Stolarka znajduje się na ósmym miejscu wśród grup produktowych pod kątem wzrostu cen w grudniu.

Nowy sklep PSB Mrówka w Głubczycach.

 Grupa PSB wciąż się rozwija, a w grudniu otwarty został kolejny sklep Mrówka, tym razem w Głubczycach.

Zobacz również

Targi BAU Online już za nami

Targi BAU Online już za nami

W tym roku targi BAU odbyły się w wersji online. Nie zastąpiły one tradycyjnych spotkań, ale stanowiły dobrą okazję, by nawiązać kontakt z wystawcami czy poznać nowości produktowe.

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Grupa Mercor zamyka rok 2020 ze znacznym wzrostem i wita w strukturach nową spółkę.

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze w tym roku obecne było podczas targów Bau online. Firma w swoim stoisku prezentowała szereg nowości.

1