Brytyjski dystrybutor: przetrwają tylko najsilniejsi

Red.: AK |Data publikacji: 2020-05-19

Podczas gdy koronawirus skutecznie blokuje rynek stolarki, jeden z największych dystrybutorów okien w Wielkiej Brytanii szykuje się do odmrożenia produkcji i budownictwa. Mowa o firmie The Window Company, która w 2019 r. odnotowała najlepszy wynik w swojej historii – w tym przewiduje przestoje.

Przy obrotach sięgających blisko 8 milionów funtów, firma spodziewała się dalszej ekspansji i wzrostu, w szczególności jeśli chodzi o montaż okien oraz drzwi z aluminium i PCW na nowych budowach. Teraz, gdy rząd Wielkiej Brytanii ostrożnie podchodzi do wznowienia produkcji i budów, dyrektor zarządzający David Thornton mówi, że firma jest gotowa do wznowienia pracy.

Zanim ogłoszono blokadę, dystrybutor, działający głównie w południowej Anglii, zainwestował w zapasy na dwa tygodnie dla wszystkich bieżących projektów, aby móc szybko ruszyć bez konieczności oczekiwania na dostawców. – Jesteśmy jednak uzależnieni od naszego łańcucha dostaw. Musimy upewnić się, że będą oni w stanie sprostać naszym wymaganiom, szczególnie w przypadku nowych projektów – powiedział Thornton.

Chociaż The Window Company nadal planuje wzrost w roku 2020/21, Thornton twierdzi, że głównym celem firmy będzie wyjście na prostą. – Niewielkie marże na rynku komercyjnym oznaczają, że firmy muszą być wyjątkowo wydajne, aby mogły się rozwijać, nawet w normalnych warunkach rynkowych. Nasz wzrost w ciągu ostatnich dziesięciu lat pokazał, że mamy odpowiedni model dla tego sektora i chociaż w perspektywie krótko- i średnioterminowej mogą być widoczne pewne przestoje, to z pewnością jesteśmy pewni przyszłości – mówi dyrektor zarządzający The Window Company.

Jak twierdzi dyrektor zarządzający, presja z jaką borykają się firmy w branży w ciągu ostatnich tygodni była bardzo duża, ale istnieje niebezpieczeństwo, że w nadchodzących miesiącach sytuacja może się jeszcze pogorszyć. Stopniowo wracamy do pracy i musimy zmierzyć się z presją związaną z płynnością finansową i łańcuchem dostaw. Zdaniem Thorntona tylko najsilniejsze firmy będą w stanie przetrwać.

Jak widać problemy dystrybutorów stolarki na całym świecie są bardzo podobne. A w najbliższych dniach sprawdzimy co słychać u naszych dilerów.

Zobacz również

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Mercor imponująco zamknął rok 2020

Grupa Mercor zamyka rok 2020 ze znacznym wzrostem i wita w strukturach nową spółkę.

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze zaprasza do swojego stoiska na Bau online

Geze w tym roku obecne było podczas targów Bau online. Firma w swoim stoisku prezentowała szereg nowości.

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Forum Branżowe zmienia się dla Ciebie!

Miesięcznik Forum Branżowe rozpoczyna 2021 r. wielkimi zmianami! Styczniowy numer naszego magazynu  to prezentacja nowego layoutu oraz odświeżona zawartość, a wszystko po to, by codziennie dostarczać Państwu najważniejsze informacje w nowoczesnej formie zarówno w internecie, jak i na papierze.

1