Branżowisko #94 – Stolarka hitem eksportu. Co Polacy wiedzą o okuciach?

Red.: PG |Data publikacji: 2021-02-22

W 94. odcinku naszego podcastu rozmawiamy m.in. o informacji podanej przez Polski Instytut Ekonomiczny, z której wynika, że polska stolarka jest jednym z rodzimych hitów eksportowych. Zastanawia nas dlaczego tylko branża wie o tym, że jesteśmy eksportową potęgą? Czy to już nie jest właściwy czas, aby polska stolarka stała się wizytówką naszej gospodarki? Sporo czasu poświęcamy również na naszą redakcyjną publikację, w której chcieliśmy sprawdzić, jak w praktyce wygląda pewien mit dotyczący polskich klientów i dystrybutorów stolarki. Czy inwestorzy rzeczywiście nie przykładają dużej wagi do parametrów technicznych okna, a wielu sprzedawców dla własnej wygody nie stara się podnosić świadomości konsumenckiej? Omawiamy ten temat, a Karol dzieli się swoimi ostatnimi doświadczeniami w tym temacie, a nie są one niestety najlepsze.

Ponadto omawiamy zmianę na fotelu prezesa w Grupie Selena, nadchodzące wielkimi krokami targi R+T oraz rozwój sieci sklepów VOX. Nie mogło zabraknąć oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego. Tym razem skupiamy się na wynikach finansowych takich firm, jak: Fischer, Norsk Hydro (właściciela marek Wicona i Sapa), ACG, Glaston. Omawiamy również wyniki niemieckiej branży budowlanej, które zawsze skupiają naszą uwagę ze względu na istotność rynku niemieckiego dla eksportu polskiej stolarki. Na koniec oczywiście suchar, który jest już stałym punktem naszej audycji.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Plusy, minusy #6 – Rynek belgijski

Plusy, minusy #6 – Rynek belgijski

W tym odcinku audycji “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” skupiamy się na rynku belgijskim, który jest dla polskich producentów stolarki ważnym kierunkiem eksportowym. Firmy z naszego kraju sprzedają tam stolarkę o wartości ok. 140 mln euro.

Branżowisko #95 – Obroty Eko-Okien przekroczą 2 mld zł? Nagrody Innowacji R+T rozdane

Branżowisko #95 – Obroty Eko-Okien przekroczą 2 mld zł? Nagrody Innowacji R+T rozdane

Dane na temat sprzedaży Eko-Okien w okresie od stycznia do września ubiegłego roku, które otrzymaliśmy od CAB robią ogromne wrażenie, więc nie powinno nikogo dziwić, że od tego tematu rozpoczynamy 95. odcinek podcastu Branżowisko. Zastanawiamy się w nim, czy Eko-Okna w ostatecznym podsumowaniu 2020 r. przekroczą obroty w wysokości 2 mld zł.

Kim jest Hema?

Kim jest Hema?

Już wkrótce zdradzimy więcej szczegółów...

1