Branżowisko #92 – Polscy producenci bez wzrostów. Velux kupi energię ze źródeł odnawialnych

Red.: PG |Data publikacji: 2021-02-08

W ubiegłym tygodniu pojawiła się masa bardzo ciekawych informacji branżowych, co ma swoje przełożenie na długość tego odcinka. Nie sposób było jednak zrezygnować z tych tematów, więc mamy nadzieję, że widzowie/słuchacze nam to wybaczą.

W tym odcinku omawiamy badanie przeprowadzone przez Centrum Analiz Branżowych, z którego wynika, że aż 4/5 polskich producentów stolarki nie odnotowało wzrostów w 2020 r.! Gorzej ubiegły rok oceniają mniejsi producenci, zatrudniający poniżej 50 osób, z kolei u tych większych nieco więcej optymizmu. Skąd tak słabe oceny poprzedniego sezonu wśród wielu producentów i dlaczego przy okazji mówimy o branży dwóch prędkości? Odpowiedzi znajdziecie w tym odcinku Branżowiska!

Ponadto poruszamy bardzo ciekawy wątek proekologiczny związany z firmą Velux. Producent okien dachowych będzie współpracował ze Schneider Electric na rzecz realizowania umów zakupu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Nie zabrakło też najświeższych informacji i inwestycjach w naszej branży, relacji z ostatnich wydarzeń online jak i Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego. Ten ostatni zasłużył jednak w tym odcinku na miano Długiego Przeglądu Ekonomicznego, ponieważ tym razem mieliśmy istny wysyp informacji dotyczących wyników finansowych firm ze świata stolarki. Na koniec, a jakże, dowcip, który zasługuje na miano suchara.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #125 – Sytuacja montażystów. Targi wróciły

Branżowisko #125 – Sytuacja montażystów. Targi wróciły

To już 125. odcinek podcastu Branżowisko, a w nim rozmawiamy sporo o montażystach stolarki, którzy mają ostatnio pełne ręce roboty. Czy są w stanie obsłużyć rosnący popyt na stolarkę? Czy nie zabraknie ekip montażowych? Czy wydłuży się czas oczekiwania na montaż?

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

W tym odcinku podcastu Branżowisko poszukujemy odpowiedzi na ważne pytanie: czy rosnące ceny stolarki odstraszają potencjalnych klientów? Rozmawialiśmy na ten temat z dystrybutorami okien i drzwi. Jaka była ich odpowiedź? Sprawdźcie sami!

Branżowisko #123 – Zamieszanie wokół decyzji Oknoplastu. Szkła nie zabraknie

Branżowisko #123 – Zamieszanie wokół decyzji Oknoplastu. Szkła nie zabraknie

W 123. odcinku podcastu zaczynamy od Oknoplastu, którego decyzja spotkała się z krytyką części pracowników. Firma ogłosiła  nowy regulamin premii frekwencyjnej, której wypłacenie uzależnia już nie tylko od obecności w pracy, ale też od posiadania świadectwa szczepień.

1