Branżowisko #92 – Polscy producenci bez wzrostów. Velux kupi energię ze źródeł odnawialnych

Red.: |Data publikacji:

W ubiegłym tygodniu pojawiła się masa bardzo ciekawych informacji branżowych, co ma swoje przełożenie na długość tego odcinka. Nie sposób było jednak zrezygnować z tych tematów, więc mamy nadzieję, że widzowie/słuchacze nam to wybaczą.

W tym odcinku omawiamy badanie przeprowadzone przez Centrum Analiz Branżowych, z którego wynika, że aż 4/5 polskich producentów stolarki nie odnotowało wzrostów w 2020 r.! Gorzej ubiegły rok oceniają mniejsi producenci, zatrudniający poniżej 50 osób, z kolei u tych większych nieco więcej optymizmu. Skąd tak słabe oceny poprzedniego sezonu wśród wielu producentów i dlaczego przy okazji mówimy o branży dwóch prędkości? Odpowiedzi znajdziecie w tym odcinku Branżowiska!

Ponadto poruszamy bardzo ciekawy wątek proekologiczny związany z firmą Velux. Producent okien dachowych będzie współpracował ze Schneider Electric na rzecz realizowania umów zakupu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Nie zabrakło też najświeższych informacji i inwestycjach w naszej branży, relacji z ostatnich wydarzeń online jak i Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego. Ten ostatni zasłużył jednak w tym odcinku na miano Długiego Przeglądu Ekonomicznego, ponieważ tym razem mieliśmy istny wysyp informacji dotyczących wyników finansowych firm ze świata stolarki. Na koniec, a jakże, dowcip, który zasługuje na miano suchara.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Po poprzedniej, nieudanej edycji targów Fensterbau Frontale, tegoroczna nie zawiodła! Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

W piątym odcinku Przeglądu mediów: ? Historyczny sukces Aluronu ? Lista 100 najbogatszych Polaków ? Ranking 50 polskich firm globalnych ? Menadżer produkcji w Reynaers kandydatem na wójta

1