Branżowisko #92 – Polscy producenci bez wzrostów. Velux kupi energię ze źródeł odnawialnych

Red.: |Data publikacji:

W ubiegłym tygodniu pojawiła się masa bardzo ciekawych informacji branżowych, co ma swoje przełożenie na długość tego odcinka. Nie sposób było jednak zrezygnować z tych tematów, więc mamy nadzieję, że widzowie/słuchacze nam to wybaczą.

W tym odcinku omawiamy badanie przeprowadzone przez Centrum Analiz Branżowych, z którego wynika, że aż 4/5 polskich producentów stolarki nie odnotowało wzrostów w 2020 r.! Gorzej ubiegły rok oceniają mniejsi producenci, zatrudniający poniżej 50 osób, z kolei u tych większych nieco więcej optymizmu. Skąd tak słabe oceny poprzedniego sezonu wśród wielu producentów i dlaczego przy okazji mówimy o branży dwóch prędkości? Odpowiedzi znajdziecie w tym odcinku Branżowiska!

Ponadto poruszamy bardzo ciekawy wątek proekologiczny związany z firmą Velux. Producent okien dachowych będzie współpracował ze Schneider Electric na rzecz realizowania umów zakupu energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Nie zabrakło też najświeższych informacji i inwestycjach w naszej branży, relacji z ostatnich wydarzeń online jak i Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego. Ten ostatni zasłużył jednak w tym odcinku na miano Długiego Przeglądu Ekonomicznego, ponieważ tym razem mieliśmy istny wysyp informacji dotyczących wyników finansowych firm ze świata stolarki. Na koniec, a jakże, dowcip, który zasługuje na miano suchara.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

W tym odcinku podcastu podróżujemy po świecie, ponieważ omówimy wyniki eksportu polskiej branży stolarki w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii.

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

1