Branżowisko #90 – Jak Polacy kupują okna? Najdynamiczniejsi w branży

Red.: |Data publikacji:

Jak Polacy kupują okna? Odpowiedź na to pytanie przynosi bardzo ciekawy raport Centrum Analiz Branżowych, któremu poświęciliśmy sporo czasu w 90. odcinku podcastu Branżowisko. W raporcie tym dowiemy się m.in. ile salonów sprzedaży odwiedzają inwestorzy zanim podejmą decyzję oraz gdzie szukają informacji o produktach. Dokument ten przynosi ogromną wiedzę na temat ścieżek zakupowych polskich klientów! Ogromną wiedzę na temat nowości rynkowych przyniosło nam z kolei pierwsze w tym roku webinarium organizowane przez Forum Branżowe. Podsumowaliśmy je oczywiście w naszej audycji. Ważnym tematem w tym odcinku jest też lista stu najbardziej dynamicznych firm w polskiej branży stolarki. Które z nich mogą się pochwalić największymi wzrostami sprzedaży? Lider tego zestawienia – Aluprojekt – odnotował wzrost aż o 161 proc. (do 28,4 mln zł)!

Nie zabrakło najświeższych informacji z firm – omawiamy inwestycje firm Awilux, Urban Polska oraz  DEA Polska. Odnotowujemy również zmiany personalne w firmach VBH oraz GEZE i komentujemy najnowsze doniesienia z Assa Abloy – Szwedzi tym razem nie kupili kolejnej firmy, a pozbyli się udziałów w należącym do nich przedsiębiorstwie. Tradycyjnym już punktem naszej audycji jest Krótki Przegląd Ekonomiczny, w którym rozmawiamy tym razem o znakomitych wynikach osiągniętych w 2020 r. przez Porta KMI. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

 

Zobacz również

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

W tym odcinku podcastu podróżujemy po świecie, ponieważ omówimy wyniki eksportu polskiej branży stolarki w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii.

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

1