Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Red.: PG |Data publikacji: 2021-01-11

Początek roku 2021 przyniósł nam informację, która będzie bardzo mocnym kandydatem na  zdobywcę tytułu „Newsa roku”! Arbonia zdecydowała się bowiem przyjąć ofertę duńskiej grupy Dovista i sprzedać swoją dywizję okien, do której należy m.in. Dobroplast! Nie może więc dziwić, że od tego tematu rozpoczynamy 88. odcinek podcastu Branżowisko!

Ponadto omawiamy najnowsze doniesienia z Kornic, gdzie Eko-Okna po raz kolejny zapowiadają duże inwestycje. Jednym z tematów jest też chęć rozwijania produkcji stolarki przez Pozbud. Odnotowaliśmy również zapowiedziane przez Euler Hermes prognozy mówiące o wzroście gospodarczym w tym roku. Nie zabrakło też oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz tradycyjnego już w przypadku Branżowiska suchara na koniec audycji.

Życzymy miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Drzwi XXI w., czyli design, ekologia i ekonomia w jednym

Drzwi XXI w., czyli design, ekologia i ekonomia w jednym

Dzięki rozwojowi technologii produkcji drzwi wejściowe nie tylko są wizytówką domu, ale też znacznie podnoszą standard życia. Staliśmy się bardziej...

Branżowisko #115 – Najważniejsze kierunki eksportowe. Wielka wymiana okien

Branżowisko #115 – Najważniejsze kierunki eksportowe. Wielka wymiana okien

Ten odcinek podcastu wypełniony jest po brzegi pozytywnymi informacjami! Rozpoczynamy od listy topowych importerów polskiej stolarki na świecie. Okazuje się, że na najważniejszych dla naszego eksportu rynkach zaliczyliśmy w 2020 roku wzrosty, A to dopiero początek dobrych wiadomości.

Branżowisko #114 – Dovista kupuje niemieckiego lidera. Rosną ceny okien

Branżowisko #114 – Dovista kupuje niemieckiego lidera. Rosną ceny okien

W 114. odcinku podcastu Branżowisko sporo czasu poświęcamy informacji, która szerokim echem odbiła się w branży stolarki. Chodzi oczywiście o grupę Dovista, która chce zakupić Weru Group, jednego z największych producentów okien z PCW w Niemczech. J

1