Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Red.: PG |Data publikacji: 2021-01-11

Początek roku 2021 przyniósł nam informację, która będzie bardzo mocnym kandydatem na  zdobywcę tytułu „Newsa roku”! Arbonia zdecydowała się bowiem przyjąć ofertę duńskiej grupy Dovista i sprzedać swoją dywizję okien, do której należy m.in. Dobroplast! Nie może więc dziwić, że od tego tematu rozpoczynamy 88. odcinek podcastu Branżowisko!

Ponadto omawiamy najnowsze doniesienia z Kornic, gdzie Eko-Okna po raz kolejny zapowiadają duże inwestycje. Jednym z tematów jest też chęć rozwijania produkcji stolarki przez Pozbud. Odnotowaliśmy również zapowiedziane przez Euler Hermes prognozy mówiące o wzroście gospodarczym w tym roku. Nie zabrakło też oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz tradycyjnego już w przypadku Branżowiska suchara na koniec audycji.

Życzymy miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

W 89. odcinka podcastu Branżowisko omawiamy pierwszą dużą imprezę budowlaną, na której dość licznie zaprezentowali się reprezentanci branży stolarki. Mowa oczywiście o monachijskich targach BAU, które w związku z sytuacją pandemiczną w Europie, odbyły się w formule online. Jakie firmy reprezentowały naszą branżę? Jak wypadły targi? O tym w tym temacie

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

W dobie ostatnich wydarzeń branżowych wybór omawianego w tym odcinku rynku wydaje się oczywisty. Wszystko za sprawą przejęcia przez rodzimy Oknoplast hiszpańskiego lidera produkcji stolarki PCW, czyli firmy Ampuero.

#87 – Raport o rynku globalnym. Szkło z powłoką antywirusową

#87 – Raport o rynku globalnym. Szkło z powłoką antywirusową

W pierwszym odcinku Branżowiska w 2021 r. postanowiliśmy rozpocząć pozytywnymi informacjami. Omawiamy prognozy na temat globalnego rynku okien i drzwi na najbliższych pięć lat i trzeba przyznać, że przewidywania są bardzo optymistyczne. Czy rzeczywiście czekają nas wzrosty?

1