Branżowisko #84 – Oknoplast przejmuje hiszpańskiego lidera! Powrót Stolbudu

Red.: |Data publikacji:

Ta informacja to sensacja tego sezonu – Oknoplast przejmuje hiszpańskiego lidera stolarki PCW! Krakowski producent w ciągu 5 lat chce podwoić obroty spółki Ampuero i budować popularność okien z tworzyw sztucznych w Hiszpanii, wzorując się na swoich działaniach we Włoszech. Okna PCW stanowią bowiem zaledwie ok. 13 proc. udziału w rynku w Europie Południowej. Ma to być krok nie tylko w stronę budowania sprzedaży w Hiszpanii, ale także w Portugalii, Francji, a w przyszłości być może otworzyć Ameryce Południowej. Chyba zatem nikogo nie dziwi, że tej informacji poświeciliśmy tak dużo czasu w najnowszym odcinku?

Rozmawiamy też o legendarnej firmie w polskiej branży stolarki – Stolbud jako marka nie zniknie z rynku! Znalazła się firma, która przejęła nazwę i będzie pod jej szyldem sprzedawać stolarkę drewnianą i PCW! Zatem marka o ponad półwiecznej tradycji nadal będzie funkcjonować.

Ciekawych tematów jest oczywiście znacznie więcej, dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z 84. odcinkiem podcastu Branżowisko!

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

 

Zobacz również

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

Branżowisko #185 – Remonty utrzymają popyt. Wzrosty w Roto

185. odcinek podcastu Branżowisko sponsorowany jest przez słowo: termomodernizacja. Przewija się ono w prognozach branżowych, jako ten element, który może pozytywnie wpłynąć na sprzedaż okien i drzwi w przyszłym sezonie.

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia.

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

Plusy, minusy #25 – Rynek ukraiński

W 25. odcinku podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” nadal wybrzmiewają echa Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022, które odbyło się w dniach 18-19 października w Ożarowie Mazowieckim. Stąd główny temat został poświęcony ukraińskiemu rynkowi stolarki, który był wiodącym zagadnieniem w trakcie drugiego dnia tej imprezy.

1