Branżowisko #83 – Drutex zarabia. Konferencja Velux Polska

Red.: PG |Data publikacji: 2020-12-07

83. odcinek podcastu Branżowisko wypełniony jest po brzegi informacjami finansowymi firm ze świata stolarki. Wiele przedsiębiorstw podsumowało właśnie trzy pierwsze kwartały, a niektóre prognozują już wyniki na cały 2020 sezon. Jeżeli jesteście ciekawi, jak im poszło, koniecznie wysłuchajcie ten odcinek naszej audycji.

Rozpoczynamy od dobrych wieści płynących z Bytowa – wszystko wskazuje na to, że Drutex przekroczy w tym roku miliard złotych przychodów, a zyski mają być również rekordowe. Dobre wiadomości miał do przekazania również Awilux, który prawdopodobnie przekroczy zakładany wcześniej przychód 100 mln zł.

Wspominamy też o dużej konferencji firmy Velux, podczas której poznaliśmy nowe okno o parametrach spełniających z zapasem WT 2021, dobrych wynikach Aluprofu oraz o dziwnej komunikacji marketingowej stolarki przeciwwłamaniowej jednego z polskich producentów. Przypominamy również słuchaczom o nowym odcinku naszego drugiego podcastu pt. „Plusy, minusy – analizy branży stolarki”, który poświęcony jest polskiemu rynkowi stolarki PCW.

Krótki przegląd ekonomiczny tym razem, wbrew nazwie, wcale taki krótki nie jest, rozmawiamy bowiem o wynikach takich firm jak: Pozbud, Selena Sanok Rubber oraz AGC Group.

Życzymy miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #125 – Sytuacja montażystów. Targi wróciły

Branżowisko #125 – Sytuacja montażystów. Targi wróciły

To już 125. odcinek podcastu Branżowisko, a w nim rozmawiamy sporo o montażystach stolarki, którzy mają ostatnio pełne ręce roboty. Czy są w stanie obsłużyć rosnący popyt na stolarkę? Czy nie zabraknie ekip montażowych? Czy wydłuży się czas oczekiwania na montaż?

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

Branżowisko #124 – Wysokie ceny odstraszają klientów? Okna funkcyjne receptą na sukces

W tym odcinku podcastu Branżowisko poszukujemy odpowiedzi na ważne pytanie: czy rosnące ceny stolarki odstraszają potencjalnych klientów? Rozmawialiśmy na ten temat z dystrybutorami okien i drzwi. Jaka była ich odpowiedź? Sprawdźcie sami!

Branżowisko #123 – Zamieszanie wokół decyzji Oknoplastu. Szkła nie zabraknie

Branżowisko #123 – Zamieszanie wokół decyzji Oknoplastu. Szkła nie zabraknie

W 123. odcinku podcastu zaczynamy od Oknoplastu, którego decyzja spotkała się z krytyką części pracowników. Firma ogłosiła  nowy regulamin premii frekwencyjnej, której wypłacenie uzależnia już nie tylko od obecności w pracy, ale też od posiadania świadectwa szczepień.

1