Branżowisko #81 – Ogólnopolskie Forum Stolarki 2020 Online

Red.: PG |Data publikacji: 2020-11-23

Ten odcinek podcastu Branżowisko zdominował jeden temat – Ogólnopolskie Forum Stolarki 2020 Online. Nie powinno to nikogo dziwić, bo rozmawiamy przecież o największym i najważniejszym wydarzeniu w polskim świecie okienno-drzwiowym w tym roku! Rozmawiamy o głównych tematach, które wybrzmiały podczas tego trzydniowego wydarzenia oraz omawiamy tezy, które padły podczas wystąpień. Rozmawiamy też o Gali Liderów Stolarki, podczas której poznaliśmy tegorocznych laureatów. Było kilka zmian na pozycji lidera oraz zaskoczenie w nowej kategorii, jaką jest „Lider wzrostu”. Kto się nim okazał? Przekonajcie się sami!

Ponadto omawiamy najświeższe informacje z branży, wśród których znalazł się temat cyfryzacji procesu zakupowego w firmie Yawal oraz sklepu internetowego Eko-Okien. Poruszamy tez temat rozbudowy zakładów produkcyjnych w firmach AM Okna i Pagen oraz o zmianach personalnych w firmie Porta KMI Poland. Tradycyjnie już przedstawiamy wyniki finansowe firmy w ramach Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, a na koniec wybrzmiewa suchar. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Początek roku 2021 przyniósł nam informację, która będzie bardzo mocnym kandydatem na  zdobywcę tytułu „Newsa roku”! Arbonia zdecydowała się bowiem przyjąć ofertę duńskiej grupy Dovista i sprzedać swoją dywizję okien.

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

W dobie ostatnich wydarzeń branżowych wybór omawianego w tym odcinku rynku wydaje się oczywisty. Wszystko za sprawą przejęcia przez rodzimy Oknoplast hiszpańskiego lidera produkcji stolarki PCW, czyli firmy Ampuero.

#87 – Raport o rynku globalnym. Szkło z powłoką antywirusową

#87 – Raport o rynku globalnym. Szkło z powłoką antywirusową

W pierwszym odcinku Branżowiska w 2021 r. postanowiliśmy rozpocząć pozytywnymi informacjami. Omawiamy prognozy na temat globalnego rynku okien i drzwi na najbliższych pięć lat i trzeba przyznać, że przewidywania są bardzo optymistyczne. Czy rzeczywiście czekają nas wzrosty?

1