Branżowisko #80 – Rewolucyjne zmiany w Gerdzie. Branża nie zwalnia

Red.: PG |Data publikacji: 2020-11-16

To już 80 tygodni z Branżowiskiem! W tym odcinku przypominamy o Ogólnopolskim Forum Stolarki 2020 Online, które startuje już 17 listopada o godz. 9:30. Transmisja w naszym serwisie ForumBranzowe.com. Nie zapomnijcie się zarejestrować na to wyjątkowe (i darmowe) wydarzenie!

Ponadto mówimy o firmie Gerda, która specjalnie dla nas przerwała wielomiesięczne milczenie i zdradziła nam co nieco. Okazuje się, że w przedsiębiorstwie zaszły rewolucyjne zmiany, firma stawia na nowe kategorie produktowe i sporo inwestuje w rozwój. Szczegóły w audycji oraz na naszej stronie! Ponadto rozmawiamy o najnowszym badaniu koniunktury w branży stolarki oraz o rozwiązaniach firmy Schmalz, które są ciekawą odpowiedzią na potrzeby zachowania dystansu społecznego na produkcji, jak i trwającego od dłuższego czasu problemu braku rąk do pracy w świecie stolarki.

Nie zabrakło tez oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz niezawodnego suchara.

Miłego słuchania i do zobaczenia podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2020 Online w dniach 17-19.11.2020 r.          

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #101 – Ekspansja Eko-Okien. Dla kogo nagroda architektów?

Branżowisko #101 – Ekspansja Eko-Okien. Dla kogo nagroda architektów?

Drugą setkę podcastu Branżowisko rozpoczyna temat poświęcony największemu producentowi stolarki PCW w Europie. Lokalne media donoszą, że Eko-Okna są ponoć zainteresowane budową nowej hali w Wodzisławiu Śląskim. Czy rzeczywiście firma miałaby przenieść część produkcji poza swoją siedzibę w Kornicach?

Plusy, minusy #7 – Eksport stolarki 2020

Plusy, minusy #7 – Eksport stolarki 2020

Głównym tematem tego odcinka podcastu “Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” są wyniki polskiego eksportu w 2020 roku. Jak Polska wypadła na tle innych europejskich potęg stolarki?

Branżowisko #100 – Miliard w dwa lata. Zabraknie profili PCW?

Branżowisko #100 – Miliard w dwa lata. Zabraknie profili PCW?

„Nic dwa razy się nie zdarza. I nie zdarzy” – pisała Wisława Szymborska i te słowa doskonale pasują do tego odcinka podcastu Branżowisko. Taki jubileusz zdarza się bowiem tylko raz - to setny odcinek naszego podcastu!

1