Branżowisko #78 – Brak strategii odetnie fundusze? Nowa siedziba Press Glassu

Red.: PG |Data publikacji: 2020-11-02

W 78. odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o krajach EU, które jeszcze nie przedstawiły swoich krajowych długoterminowych strategii remontowych (Long-Term Renovation Strategies – LTRS), które są kluczowym elementem europejskiej strategii dekarbonizacji zasobów budowlanych. Wśród nich jest również Polska. Czy w związku z tym ucieknie nam szansa na uzyskanie dostępu do nowych funduszy? Oby nie, bo to szansa na masową wymianę okien w naszym kraju!

Rozmawiamy o nowej siedzibie Press Glassu, która jest jednym z najpiękniejszych biurowców w branży stolarki! Zapowiadamy też Ogólnopolskie Forum Stolarki, które odbędzie się w dniach 17-19 listopada. Już można się rejestrować na to największe wydarzenie online polskiej branży stolarki w tym roku!

Ponadto sprawdzamy co niemieccy eksperci zapowiadają branży stolarki w najbliższych latach, żegnamy się z kolejnymi międzynarodowymi targami (BAU 2021 tylko w formule online) i z nutką zazdrości odnotowujemy, że najbogatszą self-made kobietą Ameryki jest przedstawicielka naszej branży. Nie zabrakło też Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz suchara. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Początek roku 2021 przyniósł nam informację, która będzie bardzo mocnym kandydatem na  zdobywcę tytułu „Newsa roku”! Arbonia zdecydowała się bowiem przyjąć ofertę duńskiej grupy Dovista i sprzedać swoją dywizję okien.

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

W dobie ostatnich wydarzeń branżowych wybór omawianego w tym odcinku rynku wydaje się oczywisty. Wszystko za sprawą przejęcia przez rodzimy Oknoplast hiszpańskiego lidera produkcji stolarki PCW, czyli firmy Ampuero.

#87 – Raport o rynku globalnym. Szkło z powłoką antywirusową

#87 – Raport o rynku globalnym. Szkło z powłoką antywirusową

W pierwszym odcinku Branżowiska w 2021 r. postanowiliśmy rozpocząć pozytywnymi informacjami. Omawiamy prognozy na temat globalnego rynku okien i drzwi na najbliższych pięć lat i trzeba przyznać, że przewidywania są bardzo optymistyczne. Czy rzeczywiście czekają nas wzrosty?

1