Branżowisko #77 – Wiśniowski rozwija e-commerce, Wskaźniki budownictwa mieszkaniowego

Red.: PG |Data publikacji: 2020-10-26

W tym odcinku podcastu Branżowisko rozpoczynamy od wejścia w e-commerce jednego z największych graczy polskiego rynku stolarki. Mowa o firmie Wiśniowski, która uruchomiła właśnie swój sklep internetowy. Według zapowiedzi ma on być intensywnie rozwijany – oprócz ogrodzeń i bram garażowych będzie w nim można znaleźć wkrótce m.in. drzwi zewnętrzne oraz okna PCW i aluminiowe. Omawiamy też najświeższe dane dotyczące branży budowlanej. Informacje na ten temat opublikowały zarówno Główny Urząd Statystyczny, jak i Federalny Urząd Statystyczny Niemiec, więc była okazja porozmawiać o dwóch najważniejszych rynkach dla naszej branży.

Ponadto ze smutkiem odnotowaliśmy odwołanie kolejnych wielkich targów branżowych – tym razem decyzję taką podjęli organizatorzy International Builders’ Show. Impreza miała się odbyć w dniach 9-11 lutego 2021 r. w Orange County Convention Center w Orlando na Florydzie. Pozostanie nam jedynie formuła online…

W 77. Odcinku podcastu omawiamy też plany połączenia spółek Rawplug z Koelner Polska oraz niezwykły wynalazek, jakim jest „przezroczyste, mocne i izolowane termicznie przezroczyste drewno do energooszczędnych okien”. W tym odcinku informujemy też o najświeższych zmianach personalnych w branży i o wynikach finansowych przedsiębiorstw świata stolarki. Nie zabrakło oczywiście suchara, który tradycyjnie już kończy nasz podcast.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #105 – Nowa marka stolarki drewnianej. Nowa inwestycja Winkhaus

Branżowisko #105 – Nowa marka stolarki drewnianej. Nowa inwestycja Winkhaus

W tym odcinku podcastu Branżowisko sporo czasu poświęcamy firmie Pozbud. Ten znany producent stolarki zdecydował się na radykalny krok – postanowił zakończyć produkcję okien i drzwi pod rozpoznawalną marką i stworzyć nową.

Plusy, minusy #8 – Rynek włoski

Plusy, minusy #8 – Rynek włoski

W tym odcinku podcastu skupiamy się na Półwyspie Apenińskim. Jak poradziła sobie włoska branża stolarki w 2020 roku? Czy w dobie pandemii był to trudny sezon?

Branżowisko #104 – Wzrost popytu na stolarkę. Architekci wybrali najlepsze produkty

Branżowisko #104 – Wzrost popytu na stolarkę. Architekci wybrali najlepsze produkty

Witamy w majówkowym odcinku podcastu Branżowisko! Ten miesiąc rozpoczynamy znakomitymi wieściami dla całej branży. Jak usłyszeli 20 kwietnia uczestnicy Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online, perspektywy dla europejskich producentów stolarki są znakomite!

1