Branżowisko #77 – Wiśniowski rozwija e-commerce, Wskaźniki budownictwa mieszkaniowego

Red.: PG |Data publikacji: 2020-10-26

W tym odcinku podcastu Branżowisko rozpoczynamy od wejścia w e-commerce jednego z największych graczy polskiego rynku stolarki. Mowa o firmie Wiśniowski, która uruchomiła właśnie swój sklep internetowy. Według zapowiedzi ma on być intensywnie rozwijany – oprócz ogrodzeń i bram garażowych będzie w nim można znaleźć wkrótce m.in. drzwi zewnętrzne oraz okna PCW i aluminiowe. Omawiamy też najświeższe dane dotyczące branży budowlanej. Informacje na ten temat opublikowały zarówno Główny Urząd Statystyczny, jak i Federalny Urząd Statystyczny Niemiec, więc była okazja porozmawiać o dwóch najważniejszych rynkach dla naszej branży.

Ponadto ze smutkiem odnotowaliśmy odwołanie kolejnych wielkich targów branżowych – tym razem decyzję taką podjęli organizatorzy International Builders’ Show. Impreza miała się odbyć w dniach 9-11 lutego 2021 r. w Orange County Convention Center w Orlando na Florydzie. Pozostanie nam jedynie formuła online…

W 77. Odcinku podcastu omawiamy też plany połączenia spółek Rawplug z Koelner Polska oraz niezwykły wynalazek, jakim jest „przezroczyste, mocne i izolowane termicznie przezroczyste drewno do energooszczędnych okien”. W tym odcinku informujemy też o najświeższych zmianach personalnych w branży i o wynikach finansowych przedsiębiorstw świata stolarki. Nie zabrakło oczywiście suchara, który tradycyjnie już kończy nasz podcast.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #81 – Ogólnopolskie Forum Stolarki 2020 Online

Branżowisko #81 – Ogólnopolskie Forum Stolarki 2020 Online

Ten odcinek podcastu Branżowisko zdominował jeden temat – Ogólnopolskie Forum Stolarki 2020 Online. Nie powinno to nikogo dziwić, bo rozmawiamy przecież o największym i najważniejszym wydarzeniu w polskim świecie okienno-drzwiowym w tym roku!

Branżowisko #80 – Rewolucyjne zmiany w Gerdzie. Branża nie zwalnia

Branżowisko #80 – Rewolucyjne zmiany w Gerdzie. Branża nie zwalnia

To już 80 tygodni z Branżowiskiem! W tym odcinku przypominamy o Ogólnopolskim Forum Stolarki 2020 Online, które startuje już 17 listopada o godz. 9:30. Transmisja w naszym serwisie ForumBranzowe.com. Nie zapomnijcie się zarejestrować na to wyjątkowe (i darmowe) wydarzenie!

Branżowisko #79 – Już niedługo OFS 2020 Online. Niemiecka stolarka na plusie

Branżowisko #79 – Już niedługo OFS 2020 Online. Niemiecka stolarka na plusie

W 79. Odcinku podcastu rozmawiamy o prognozie dotyczącej niemieckiego rynku okien i drzwi wejściowych. Od majowych zapowiedzi, że tamtejszą branżę...

1