Branżowisko #75 – Masowa rekrutacja, Problemy producentów szkła

Red.: PG |Data publikacji: 2020-10-12

W tym odcinku rozpoczynamy od wielkiej rekrutacji, którą rozpoczęły Eko-Okna. Największy producent okien w Europie planuje zatrudnić aż 1000 nowych pracowników do marca 2021 r. Poszukuje zarówno pracowników produkcji, jak i spawaczy, elektryków i pracowników do działu utrzymania ruchu. Drugim głównym tematem tego wydania są problemy producentów szkła. NSG Group wprowadza zmiany w zarządzie i tworzy nowe stanowisko dyrektora ds. transformacji, który będzie odpowiadał za „strukturę zmian w strukturze kosztów w całej grupie” – ciekawe sformułowanie na cięcia, prawda? To niejedyny przykład problemów w tej branży – AGC poinformowało o planie wygaszenia pieca do produkcji szkła float w zakładzie Boussois we Francji.

Ponadto poruszamy tematy związane z wynikami europejskiej branży stolarki w pierwszym półroczu 2020 r. Okazuje się, że wskoczyliśmy na drugie miejsce wśród największych europejskich eksporterów okien do USA, wyprzedzając Niemcy. Ponadto rozmawiamy o tym, jak wyniki finansowe firm w poszczególnych krajach są doskonałym odzwierciedleniem kondycji branży budowlanej w tych państwach. Odnotowaliśmy również jubileusz 20-lecia funkcjonowania spółki D+H Polska, jednocześnie partnera tego odcinka. Serdecznie gratulujemy!

Oczywiście nie zabrakło tez naszego Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym analizujemy wyniki finansowe takich firm jak MACO, Axor oraz Komsta. Na zakończenie oczywiście nie mogło zabraknąć stałego punktu naszego programu, czyli najbardziej suchego żartu, jaki udało nam się znaleźć w tym tygodniu w sieci! Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

W 89. odcinka podcastu Branżowisko omawiamy pierwszą dużą imprezę budowlaną, na której dość licznie zaprezentowali się reprezentanci branży stolarki. Mowa oczywiście o monachijskich targach BAU, które w związku z sytuacją pandemiczną w Europie, odbyły się w formule online. Jakie firmy reprezentowały naszą branżę? Jak wypadły targi? O tym w tym temacie

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Początek roku 2021 przyniósł nam informację, która będzie bardzo mocnym kandydatem na  zdobywcę tytułu „Newsa roku”! Arbonia zdecydowała się bowiem przyjąć ofertę duńskiej grupy Dovista i sprzedać swoją dywizję okien.

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

W dobie ostatnich wydarzeń branżowych wybór omawianego w tym odcinku rynku wydaje się oczywisty. Wszystko za sprawą przejęcia przez rodzimy Oknoplast hiszpańskiego lidera produkcji stolarki PCW, czyli firmy Ampuero.

1