Branżowisko #75 – Masowa rekrutacja, Problemy producentów szkła

Red.: PG |Data publikacji: 2020-10-12

W tym odcinku rozpoczynamy od wielkiej rekrutacji, którą rozpoczęły Eko-Okna. Największy producent okien w Europie planuje zatrudnić aż 1000 nowych pracowników do marca 2021 r. Poszukuje zarówno pracowników produkcji, jak i spawaczy, elektryków i pracowników do działu utrzymania ruchu. Drugim głównym tematem tego wydania są problemy producentów szkła. NSG Group wprowadza zmiany w zarządzie i tworzy nowe stanowisko dyrektora ds. transformacji, który będzie odpowiadał za „strukturę zmian w strukturze kosztów w całej grupie” – ciekawe sformułowanie na cięcia, prawda? To niejedyny przykład problemów w tej branży – AGC poinformowało o planie wygaszenia pieca do produkcji szkła float w zakładzie Boussois we Francji.

Ponadto poruszamy tematy związane z wynikami europejskiej branży stolarki w pierwszym półroczu 2020 r. Okazuje się, że wskoczyliśmy na drugie miejsce wśród największych europejskich eksporterów okien do USA, wyprzedzając Niemcy. Ponadto rozmawiamy o tym, jak wyniki finansowe firm w poszczególnych krajach są doskonałym odzwierciedleniem kondycji branży budowlanej w tych państwach. Odnotowaliśmy również jubileusz 20-lecia funkcjonowania spółki D+H Polska, jednocześnie partnera tego odcinka. Serdecznie gratulujemy!

Oczywiście nie zabrakło tez naszego Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym analizujemy wyniki finansowe takich firm jak MACO, Axor oraz Komsta. Na zakończenie oczywiście nie mogło zabraknąć stałego punktu naszego programu, czyli najbardziej suchego żartu, jaki udało nam się znaleźć w tym tygodniu w sieci! Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #76 – ArchiDay 2020, Polski wynalazek zmieni rynek przesłon?

Branżowisko #76 – ArchiDay 2020, Polski wynalazek zmieni rynek przesłon?

76. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy relacją z wielkiego wydarzenia skierowanego do architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz, czyli ArchiDay. W szóstej edycji tej imprezy, która tym razem musiała się odbyć w formule online, udział wzięły tysiące osób.

Plusy, minusy #1 – Rynek europejski

Plusy, minusy #1 – Rynek europejski

Świat stolarki otworowej w liczbach! Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki - to główne zagadnienia, jakie w nowym podcaście poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe).

Branżowisko #74 – Duże zmiany w Pagenie, Hybrydowe targi

Branżowisko #74 – Duże zmiany w Pagenie, Hybrydowe targi

W 74. odcinku podcastu Branżowisko spakowaliśmy cały sprzęt z naszego studia nagraniowego do samochodu i pojechaliśmy w długą podróż do Małopolski. Naszym celem była siedziba firmy Pagen, która przechodzi wielką metamorfozę za sprawą nowej strategii marketingowej i komunikacji wizualnej, jak i realizuje nowe inwestycje.

1