Branżowisko #74 – Duże zmiany w Pagenie, Hybrydowe targi

Red.: PG |Data publikacji: 2020-10-05

W 74. odcinku podcastu Branżowisko spakowaliśmy cały sprzęt z naszego studia nagraniowego do samochodu i pojechaliśmy w długą podróż do Małopolski. Naszym celem była siedziba firmy Pagen, która przechodzi wielką metamorfozę za sprawą nowej strategii marketingowej i komunikacji wizualnej, jak i realizuje nowe inwestycje. Porozmawialiśmy o tym z Dominikiem Chamiołą, prezesem zarządu oraz Pawłem Zatorskim, dyrektorem generalnym handlowym. Drugim głównym tematem tego odcinka jest decyzja Targów Monachijskich o rezygnacji z tradycyjnej formuły targów BAU w 2021 r. na rzecz formuły hybrydowej. Na czym będzie polegała i dlaczego organizatorom targów na całym świecie nie podoba się słowo „odwołanie”? O tym posłuchacie w naszej audycji.

Ponadto omawiamy najnowsze inwestycje w branży. Rozbudowuje się m.in. Erkado, a Guardian w połowie września uroczyście rozpoczął produkcję w nowym zakładzie w Częstochowie. Eko-Okna z kolei będą partycypować w kosztach budowy drogi powiatowej w Kornicach. Mówimy również o prognozie przygotowanej przez austriacką firmę badawczą, która przewiduje, że rynek drzwi wejściowych w Europie Wschodniej straci w tym roku 4,4 proc. swojej wartości z powodu ekonomicznych konsekwencji pandemii.

Nie zabrakło również Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, jak i wieńczącego nasz podcast suchara (nawet w wyjazdowych warunkach nie moglibyśmy go sobie darować!). Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

W 89. odcinka podcastu Branżowisko omawiamy pierwszą dużą imprezę budowlaną, na której dość licznie zaprezentowali się reprezentanci branży stolarki. Mowa oczywiście o monachijskich targach BAU, które w związku z sytuacją pandemiczną w Europie, odbyły się w formule online. Jakie firmy reprezentowały naszą branżę? Jak wypadły targi? O tym w tym temacie

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Początek roku 2021 przyniósł nam informację, która będzie bardzo mocnym kandydatem na  zdobywcę tytułu „Newsa roku”! Arbonia zdecydowała się bowiem przyjąć ofertę duńskiej grupy Dovista i sprzedać swoją dywizję okien.

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

W dobie ostatnich wydarzeń branżowych wybór omawianego w tym odcinku rynku wydaje się oczywisty. Wszystko za sprawą przejęcia przez rodzimy Oknoplast hiszpańskiego lidera produkcji stolarki PCW, czyli firmy Ampuero.

1