Branżowisko #73 – Ambitne plany Alsecco, Sukcesy eksportowe Hensfortu

Red.: PG |Data publikacji: 2020-09-28

Niczym u Alfreda Hitchcocka 73. odcinek zaczynamy od trzęsienia ziemi! Alsecco planuje w najbliższym czasie inwestycje, które wyniosą aż 100 mln zł! Wśród nich zapowiadana jest nowa hala produkcyjna. To kolejna już rozbudowa zakładu produkcyjnego w ostatnich dwóch latach. W tym roku do użytku zostały oddane dwie hale produkcyjne i zatrudnionych zostało kolejnych 100 pracowników. Obecnie w nyskiej fabryce pracuje około 800 osób, a docelowo zatrudnienie ma sięgać ponoć nawet 3 tys. osób! To niemal tyle ile dzisiaj zatrudnia Drutex czy Fakro. Biorąc pod uwagę dużą automatyzację produkcji na nowych liniach produkcyjnych w naszej branży, można zatem przypuszczać, że produkcja w Alsecco mogłaby być na poziomie porównywalnym z największymi. Czy nyska firma wskoczy na podium topowych producentów stolarki w Polsce? Czas pokaże!

Ponadto rozmawiamy o firmie Hensfort, która odnotowała w ostatnich miesiącach kilka sukcesów eksportowych, a z najnowsza linią okien Elegant zadebiutuje już wkrótce w Stanach Zjednoczonych. Skoro już o USA mowa, wspominamy również o Yawalu, który zatrudnia w swoim amerykańskim oddziale kolejnych specjalistów, a na swoim koncie ma coraz ciekawsze zamówienia – najnowszym jest Hotel Indigo w stanie Kolorado.  

Poruszamy również temat naszej jesiennej akcji informacyjnej, w której stawiamy na nasze rozwiązania multimedialne i zachęcamy firmy do współpracy z Forum Branżowym. Zapowiadamy też nowy raport Centrum Analiz Branżowych, dotyczący europejskiego rynku okien i drzwi. Opisujemy tez najświeższe doniesienia z firm ML System, Wiśniowski, Domel oraz W.Schmitz, jak i przedstawiamy aktualne informacje w ramach Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego. Na koniec oczywiście suchar!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Początek roku 2021 przyniósł nam informację, która będzie bardzo mocnym kandydatem na  zdobywcę tytułu „Newsa roku”! Arbonia zdecydowała się bowiem przyjąć ofertę duńskiej grupy Dovista i sprzedać swoją dywizję okien.

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

W dobie ostatnich wydarzeń branżowych wybór omawianego w tym odcinku rynku wydaje się oczywisty. Wszystko za sprawą przejęcia przez rodzimy Oknoplast hiszpańskiego lidera produkcji stolarki PCW, czyli firmy Ampuero.

#87 – Raport o rynku globalnym. Szkło z powłoką antywirusową

#87 – Raport o rynku globalnym. Szkło z powłoką antywirusową

W pierwszym odcinku Branżowiska w 2021 r. postanowiliśmy rozpocząć pozytywnymi informacjami. Omawiamy prognozy na temat globalnego rynku okien i drzwi na najbliższych pięć lat i trzeba przyznać, że przewidywania są bardzo optymistyczne. Czy rzeczywiście czekają nas wzrosty?

1