Branżowisko #70 – Nowy dyrektor handlowy w Eko-Oknach. Branża się stabilizuje

Autor: |Data publikacji:

70. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy od największego producenta okien w Europie, czyli od firmy Eko-Okna. Po odejściu Michała Maciejewskiego w czerwcu 2020 r. branża zastanawiała się nad tym, kto zastąpi tego menadżera na stanowisku dyrektora handlowego firmy z Kornic. Właśnie poznaliśmy odpowiedź! Nową dyrektorką handlową w Eko-Oknach została Iwona Muszyńska. Funkcję tę objęła z początkiem września. Nowa menadżerka w Eko-Oknach obecna jest w branży stolarki od niemal dekady. Od 2012 r. aż do objęcia nowego stanowiska w firmie z Kornic związana była z nowosądeckim Dako.

W tym epizodzie dużo mówimy również o comiesięcznym raporcie „Kondycja firm branży stolarki otworowej w Polsce” przygotowywanym przez Centrum Analiz Branżowych. Jak wynika z najnowszej jego odsłony, polska branża stolarki pod względem sprzedaży i nastrojów wyraźnie się ustabilizowała, a blisko 60 proc. menadżerów branży stolarki spodziewa się we wrześniu wyższej sprzedaży niż w sierpniu, a co trzeci zakłada, ze sprzedaż będzie na tym samym poziomie. To cieszy.

Omawiamy też ciekawą inicjatywę Grupy Velux, która ma ambitny cel, by w ciągu 20 najbliższych lat stać się firmą zeroemisyjną. Ma to się stać we współpracy ze światową organizacją WWF, a już w najbliższej dekadzie światowy lider produkcji okien dachowych chce zredukować o połowę ilość odpadów u siebie i swoich dostawców, wdrożyć czujniki i automatykę w 1/3 swoich produktów oraz zorganizować alternatywne źródła energii dla swoich zakładów. Taka proekologiczność na szeroką skalę jest ewenementem nie tylko w branży stolarki. Trzymamy również rękę na branżowym pulsie, omawiając wejście na polski rynek włoskiej firmy Teleco, ekspansję Schüco w Stanach Zjednoczonych, jak i przypadek koronawirusa w firmie Vetrex.

Ponadto sprawdzamy najnowsze doniesienia dotyczące targów branżowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych. W dobie pandemii wiele imprez jest przesuwanych lub odwoływanych, więc będziemy się starali na bieżąco informować o aktualnych informacjach przekazywanych przez organizatorów. Nie zabrakło oczywiście najnowszych informacji o wynikach finansowych firm w ramach Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego. Na koniec, a jakże, suchar wieńczący za każdym razem nasz podcast. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

 

Zobacz również

Branżowisko #221 – Sezon targowy 2025 w branży stolarki budowlanej

Branżowisko #221 – Sezon targowy 2025 w branży stolarki budowlanej

W pierwszym kwartale 2025 roku gościliśmy na wszystkich najważniejszych wydarzeniach targowych dla branży stolarki. To dobry moment by podsumować ten czas. W tym odcinku Karol Klos dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat targów BAU, Budma, Dach Forum, a także zapowiada imprezy które czekają nas w kolejnych miesiącach w Kielcach i Nadarzynie.

„Cafe Branżowisko” #4 – nowe CPR i wyzwania dla producentów

„Cafe Branżowisko” #4 – nowe CPR i wyzwania dla producentów

Czwarty odcinek podcastu "Cafe Branżowisko" poświęcony został zmianom, jakie przynosi nowe rozporządzenie CPR. Rozmawiamy z prof. PW Szymonem Firlągiem, prezesem Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa – by wspólnie przeanalizować wpływ tych regulacji na branżę budowlaną.

Plusy, minusy #33 – produkcja stolarki w Niemczech w 2024 roku

Plusy, minusy #33 – produkcja stolarki w Niemczech w 2024 roku

Po blisko dwuletniej przerwie powróciły analizy rynku stolarki w formie podcastów. W głównym temacie odcinka Aleksander Klos z Forum Branżowego i Maksymilian Miros z Centrum Analiz Branżowych przedstawiają sytuację na rynku niemieckim.