Branżowisko #69 – finał konkursu showroomów, rośnie rynek prefabrykacji

Red.: PG |Data publikacji: 2020-08-31

W 69. odcinku podcastu Branżowisko mieliśmy ambitny cel – omówić wszystkie najważniejsze informacje branży stolarki z ubiegłego tygodnia w czasie krótszym niż 30 minut. Udało się! Nie było to jednak łatwe zadanie, by zmieścić się w pól godziny, bo wiele się działo.

W tym epizodzie ogłaszamy zwycięzców konkursu na najlepszy showroom branżowy. W wielkim finale wzięło udział 5 firm, na które internauci mogli oddać swoje głosy. Jak stwierdziliśmy na antenie, każda firma, która wzięła udział w konkursie, może się czuć zwycięzcą – nasza branża udowodniła bowiem, że salony pokazowe są prawdziwymi wizytówkami polskiej stolarki. Ponadto omawiamy rynek domów prefabrykowanych, który dynamicznie się rozwija, a jeden z ich producentów będzie wkrótce poszukiwał dostawcy stolarki do gotowych ścian i dachów.

Poruszamy też po raz kolejny temat targów branżowych – tym razem skupiamy się na polskim poletku, na którym odwołano tegoroczne imprezy Warsaw Home & Contract oraz Warsaw Build. Na razie nie ma informacji, aby Budma i 4 Design Days miały się nie odbyć, organizatorzy również nie informują o żadnych zmianach. Nie zapominamy oczywiście o Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym, w którym omawiamy m.in. bardzo dobre wyniki finansowe firmy Wikęd z Luzina. Nie mogło oczywiście zabraknąć suchara – mało tego, w tym odcinku jest ich nawet kilka!

Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

 

Zobacz również

Technika Okienna SA. promuje swoją markę Avante

Technika Okienna SA. promuje swoją markę Avante

Ponad minutowy film prezentuje markę Avante, jej historię oraz miejsce, w którym się znajduje firma. Film zabiera widza w podróż przez Elbląg, jego okolice, aż do Avante

Branżowisko #77 – Wiśniowski rozwija e-commerce, Wskaźniki budownictwa mieszkaniowego

Branżowisko #77 – Wiśniowski rozwija e-commerce, Wskaźniki budownictwa mieszkaniowego

W tym odcinku podcastu Branżowisko rozpoczynamy od wejścia w e-commerce jednego z największych graczy polskiego rynku stolarki. Mowa o firmie Wiśniowski, która uruchomiła właśnie swój sklep internetowy.

Branżowisko #76 – ArchiDay 2020, Polski wynalazek zmieni rynek przesłon?

Branżowisko #76 – ArchiDay 2020, Polski wynalazek zmieni rynek przesłon?

76. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy relacją z wielkiego wydarzenia skierowanego do architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz, czyli ArchiDay. W szóstej edycji tej imprezy, która tym razem musiała się odbyć w formule online, udział wzięły tysiące osób.

1