Branżowisko #69 – finał konkursu showroomów, rośnie rynek prefabrykacji

Red.: |Data publikacji:

W 69. odcinku podcastu Branżowisko mieliśmy ambitny cel – omówić wszystkie najważniejsze informacje branży stolarki z ubiegłego tygodnia w czasie krótszym niż 30 minut. Udało się! Nie było to jednak łatwe zadanie, by zmieścić się w pól godziny, bo wiele się działo.

W tym epizodzie ogłaszamy zwycięzców konkursu na najlepszy showroom branżowy. W wielkim finale wzięło udział 5 firm, na które internauci mogli oddać swoje głosy. Jak stwierdziliśmy na antenie, każda firma, która wzięła udział w konkursie, może się czuć zwycięzcą – nasza branża udowodniła bowiem, że salony pokazowe są prawdziwymi wizytówkami polskiej stolarki. Ponadto omawiamy rynek domów prefabrykowanych, który dynamicznie się rozwija, a jeden z ich producentów będzie wkrótce poszukiwał dostawcy stolarki do gotowych ścian i dachów.

Poruszamy też po raz kolejny temat targów branżowych – tym razem skupiamy się na polskim poletku, na którym odwołano tegoroczne imprezy Warsaw Home & Contract oraz Warsaw Build. Na razie nie ma informacji, aby Budma i 4 Design Days miały się nie odbyć, organizatorzy również nie informują o żadnych zmianach. Nie zapominamy oczywiście o Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym, w którym omawiamy m.in. bardzo dobre wyniki finansowe firmy Wikęd z Luzina. Nie mogło oczywiście zabraknąć suchara – mało tego, w tym odcinku jest ich nawet kilka!

Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

 

Zobacz również

Branżowisko #171 – Wielkopolska reprezentacja. Eko-Okna ruszają z budową

Branżowisko #171 – Wielkopolska reprezentacja. Eko-Okna ruszają z budową

Branżowisko numer 171 to m.in. podróż do województwa wielkopolskiego, ponieważ postanowiliśmy sprawdzić, które firmy zasługują na miano liderów rynku okien i drzwi w tamtejszym regionie.

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Sierpniowy odcinek podcastu "Plusy, minusy. Analizy branży stolarki" to podróż przede wszystkim po branży drzwiowej. Wszystko za sprawą nowego raportu Centrum Analiz Branżowych pt. „Rynek drzwi w Polsce. Edycja 2022”, który przynosi ogrom wiedzy na temat tego sektora stolarki. Tematem głównym jest import drzwi do Polski.

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stałą siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu.

1