Branżowisko #69 – finał konkursu showroomów, rośnie rynek prefabrykacji

Red.: PG |Data publikacji: 2020-08-31

W 69. odcinku podcastu Branżowisko mieliśmy ambitny cel – omówić wszystkie najważniejsze informacje branży stolarki z ubiegłego tygodnia w czasie krótszym niż 30 minut. Udało się! Nie było to jednak łatwe zadanie, by zmieścić się w pól godziny, bo wiele się działo.

W tym epizodzie ogłaszamy zwycięzców konkursu na najlepszy showroom branżowy. W wielkim finale wzięło udział 5 firm, na które internauci mogli oddać swoje głosy. Jak stwierdziliśmy na antenie, każda firma, która wzięła udział w konkursie, może się czuć zwycięzcą – nasza branża udowodniła bowiem, że salony pokazowe są prawdziwymi wizytówkami polskiej stolarki. Ponadto omawiamy rynek domów prefabrykowanych, który dynamicznie się rozwija, a jeden z ich producentów będzie wkrótce poszukiwał dostawcy stolarki do gotowych ścian i dachów.

Poruszamy też po raz kolejny temat targów branżowych – tym razem skupiamy się na polskim poletku, na którym odwołano tegoroczne imprezy Warsaw Home & Contract oraz Warsaw Build. Na razie nie ma informacji, aby Budma i 4 Design Days miały się nie odbyć, organizatorzy również nie informują o żadnych zmianach. Nie zapominamy oczywiście o Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym, w którym omawiamy m.in. bardzo dobre wyniki finansowe firmy Wikęd z Luzina. Nie mogło oczywiście zabraknąć suchara – mało tego, w tym odcinku jest ich nawet kilka!

Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

 

Zobacz również

Branżowisko #134- Liderzy stolarki 2021. ML System w nowej erze

Branżowisko #134- Liderzy stolarki 2021. ML System w nowej erze

Ten odcinek Branżowiska rozpoczynamy od firm, które weszły w ten sezon jako liderzy w swoich segmentach. Wszystko za sprawą Gali Liderów Stolarki, która odbyła się w trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021. Które przedsiębiorstwa są największe w polskiej branży stolarki? Przekonajcie się sami!

Branżowisko #133 – Podsumowanie OFS Jesień 2021. Siła medialna marek

Branżowisko #133 – Podsumowanie OFS Jesień 2021. Siła medialna marek

W poprzednim odcinku zapowiadaliśmy Ogólnopolskie Forum Stolarki Online Jesień 2021, a w tym podsumowujemy to dwudniowe wydarzenie. Jakie tematy wybrzmiały na tym wielkim spotkaniu polskiej branży stolarki? Które wystąpienia zapadły w pamięć? Jak z naszej perspektywy wygląda ocena OFS?

Polskie Miasta Przyszłości 2050 – Karol Klos o zmierzchu betonozy

Polskie Miasta Przyszłości 2050 – Karol Klos o zmierzchu betonozy

W jednym z odcinków cyklu Polskie Miasta Przyszłości 2050 przygotowywanym przez Saint-Gobain gościem był Karol Klos, prezes zarządu Centrum Informacji Branżowej i współprowadzący podcastu Branżowisko.

1