Branżowisko #68 – Eko-Okna sprzedają online. Branża walczy o parametr U

Red.: |Data publikacji:

W 68. odcinku podcastu Branżowisko zaczynamy od tematu wywołanego w poprzednim epizodzie. Tydzień temu wspomnieliśmy, że nadal nie wiadomo, z jaką firmą podejmie współpracę Michał Maciejewski, były dyrektor handlowy w Eko-Oknach. Ten zaraz po emisji odcinka poinformował nas osobiście o swoich najbliższych planach zawodowych. Okazało się, że wybór padł na Alsecco, gdzie został on właśnie szefem sprzedaży. To branżowy transfer roku!

W najnowszym epizodzie Branżowiska rozmawiamy również o byłym pracodawcy Michała Maciejewskiego, czyli o Eko-Oknach. Okazuje się bowiem, że firma z Kornic pracuje nad nową platformą sprzedażową, dzięki której będzie można zakupić stolarkę tego producenta przez internet. Na początek sprzedaż online ma się odbywać w Polsce, ale wkrótce zostaną uruchomione kolejne wersje językowe tego serwisu.

Ponadto poruszamy temat apelu przedstawicieli branży do Ministerstwa Rozwoju – chodzi o nowe wymagania izolacyjności termicznej stolarki, które mają zacząć obowiązywać od 2021 r. Czy aby nie jest za późno na takie działania? Nie zabrakło też oczywiście stałych elementów naszego podcastu, czyli Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz suchara. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam czwartą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy rozmawiamy o eksporcie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki.

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam trzecią część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy zapowiadamy co czeka nas w bieżącym roku.

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy, tym razem prezentujemy Wam drugą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowych podsumowujemy rok 2023 w stolarce budowlanej.

1