Branżowisko #68 – Eko-Okna sprzedają online. Branża walczy o parametr U

Red.: |Data publikacji:

W 68. odcinku podcastu Branżowisko zaczynamy od tematu wywołanego w poprzednim epizodzie. Tydzień temu wspomnieliśmy, że nadal nie wiadomo, z jaką firmą podejmie współpracę Michał Maciejewski, były dyrektor handlowy w Eko-Oknach. Ten zaraz po emisji odcinka poinformował nas osobiście o swoich najbliższych planach zawodowych. Okazało się, że wybór padł na Alsecco, gdzie został on właśnie szefem sprzedaży. To branżowy transfer roku!

W najnowszym epizodzie Branżowiska rozmawiamy również o byłym pracodawcy Michała Maciejewskiego, czyli o Eko-Oknach. Okazuje się bowiem, że firma z Kornic pracuje nad nową platformą sprzedażową, dzięki której będzie można zakupić stolarkę tego producenta przez internet. Na początek sprzedaż online ma się odbywać w Polsce, ale wkrótce zostaną uruchomione kolejne wersje językowe tego serwisu.

Ponadto poruszamy temat apelu przedstawicieli branży do Ministerstwa Rozwoju – chodzi o nowe wymagania izolacyjności termicznej stolarki, które mają zacząć obowiązywać od 2021 r. Czy aby nie jest za późno na takie działania? Nie zabrakło też oczywiście stałych elementów naszego podcastu, czyli Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz suchara. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #196 – Budma 2023. Fimtec-Polska na medal

Branżowisko #196 – Budma 2023. Fimtec-Polska na medal

Ten odcinek Branżowiska nie tylko nagrywany był podczas targów BUDMA 2023, ale jest im w całości poświęcony! Skorzystaliśmy z gościnności firmy Fimtec-Polska, by na największym stoisku w historii tych targów budowlanych (1251 mkw.) podsumować to czterodniowe wydarzenie.

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

W tym odcinku jednym z głównych tematów jest wykorzystywanie przez naszą branżę programów dotacyjnych na termomodernizację budynków. Coraz więcej producentów stolarki dostrzega w tym swoją szansę na poprawę sprzedaży.

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

1