Branżowisko #68 – Eko-Okna sprzedają online. Branża walczy o parametr U

Red.: |Data publikacji:

W 68. odcinku podcastu Branżowisko zaczynamy od tematu wywołanego w poprzednim epizodzie. Tydzień temu wspomnieliśmy, że nadal nie wiadomo, z jaką firmą podejmie współpracę Michał Maciejewski, były dyrektor handlowy w Eko-Oknach. Ten zaraz po emisji odcinka poinformował nas osobiście o swoich najbliższych planach zawodowych. Okazało się, że wybór padł na Alsecco, gdzie został on właśnie szefem sprzedaży. To branżowy transfer roku!

W najnowszym epizodzie Branżowiska rozmawiamy również o byłym pracodawcy Michała Maciejewskiego, czyli o Eko-Oknach. Okazuje się bowiem, że firma z Kornic pracuje nad nową platformą sprzedażową, dzięki której będzie można zakupić stolarkę tego producenta przez internet. Na początek sprzedaż online ma się odbywać w Polsce, ale wkrótce zostaną uruchomione kolejne wersje językowe tego serwisu.

Ponadto poruszamy temat apelu przedstawicieli branży do Ministerstwa Rozwoju – chodzi o nowe wymagania izolacyjności termicznej stolarki, które mają zacząć obowiązywać od 2021 r. Czy aby nie jest za późno na takie działania? Nie zabrakło też oczywiście stałych elementów naszego podcastu, czyli Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz suchara. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #171 – Wielkopolska reprezentacja. Eko-Okna ruszają z budową

Branżowisko #171 – Wielkopolska reprezentacja. Eko-Okna ruszają z budową

Branżowisko numer 171 to m.in. podróż do województwa wielkopolskiego, ponieważ postanowiliśmy sprawdzić, które firmy zasługują na miano liderów rynku okien i drzwi w tamtejszym regionie.

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Plusy, minusy #23 – Import drzwi do Polski

Sierpniowy odcinek podcastu "Plusy, minusy. Analizy branży stolarki" to podróż przede wszystkim po branży drzwiowej. Wszystko za sprawą nowego raportu Centrum Analiz Branżowych pt. „Rynek drzwi w Polsce. Edycja 2022”, który przynosi ogrom wiedzy na temat tego sektora stolarki. Tematem głównym jest import drzwi do Polski.

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

Branżowisko #170 – Znamy datę OFS 2022. Rośnie rynek pergol

W 170. odcinku podcastu Branżowisko kursujemy pomiędzy terenowym studiem w Łomży a naszą stałą siedzibą, w której nagrywamy na co dzień. Wszystko za sprawą zaproszenia, jakie otrzymaliśmy od firmy Sun Winner, w której siedzibie nagraliśmy znaczną część tego epizodu.

1