Branżowisko #68 – Eko-Okna sprzedają online. Branża walczy o parametr U

Red.: PG |Data publikacji: 2020-08-24

W 68. odcinku podcastu Branżowisko zaczynamy od tematu wywołanego w poprzednim epizodzie. Tydzień temu wspomnieliśmy, że nadal nie wiadomo, z jaką firmą podejmie współpracę Michał Maciejewski, były dyrektor handlowy w Eko-Oknach. Ten zaraz po emisji odcinka poinformował nas osobiście o swoich najbliższych planach zawodowych. Okazało się, że wybór padł na Alsecco, gdzie został on właśnie szefem sprzedaży. To branżowy transfer roku!

W najnowszym epizodzie Branżowiska rozmawiamy również o byłym pracodawcy Michała Maciejewskiego, czyli o Eko-Oknach. Okazuje się bowiem, że firma z Kornic pracuje nad nową platformą sprzedażową, dzięki której będzie można zakupić stolarkę tego producenta przez internet. Na początek sprzedaż online ma się odbywać w Polsce, ale wkrótce zostaną uruchomione kolejne wersje językowe tego serwisu.

Ponadto poruszamy temat apelu przedstawicieli branży do Ministerstwa Rozwoju – chodzi o nowe wymagania izolacyjności termicznej stolarki, które mają zacząć obowiązywać od 2021 r. Czy aby nie jest za późno na takie działania? Nie zabrakło też oczywiście stałych elementów naszego podcastu, czyli Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz suchara. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

Branżowisko #128 – Dovista sprzedaje niedawno kupioną firmę. Włosi szykują się na falę renowacji

W 128. odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o rynkach zagranicznych, bo na nich ciekawe ruchy, które można odnieść do polskiej branży stolarki. Zaczynamy od informacji z końca ubiegłego tygodnia – Dovista dopiero co przejęła niemiecką Grupę Weru, a już sprzedaje jedną z należących do niej firm.

Branżowisko #127 – Szkło o zmiennej przezierności w biurach. Zadłużenie branży stolarki

Branżowisko #127 – Szkło o zmiennej przezierności w biurach. Zadłużenie branży stolarki

W 127. odcinku podcastu Branżowisko zapraszamy do naszego drugiego biura. Wszystko po to, by zaprezentować Wam, jak praktycznym rozwiązaniem są ścianki działowe wyposażone w szyby ze zmienną przeziernością (o efekcie „wow”, jakie robi ono na gościach, nie wspominając).

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Plusy, minusy #13 – europejski rynek ślusarki aluminiowej

Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki – to główne zagadnienia, jakie poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w swoim podcaście.

1