Branżowisko #66 – Fakro bada na własny koszt. BAU ostatnią nadzieją branży

Red.: PG |Data publikacji: 2020-08-10

66. odcinek podcastu Branżowisko to do tej pory największy przeskok technologiczny w historii naszej audycji. Nowe mikrofony, nowy mikser, system oświetleniowy i kamery – to wszystko sprawia, że ten epizod przejdzie do historii pierwszego w Polsce podcastu o stolarce! Na razie uczymy się nowego sprzętu i poznajemy jego ogromne możliwości techniczne, ale z każdym kolejnym odcinkiem będzie on krył przed nami coraz mniej tajemnic. Zatem zapraszamy na Branżowisko w zupełnie nowej odsłonie!

Najnowszy odcinek otwiera temat Nowego Sącza, które jest nie tylko zagłębiem producentów stolarki, ale niestety też miejscem nowego ogniska koronawirusa. Zarówno firma Fakro, jak i Wiśniowski odnotowały jego przypadki wśród swoich pracowników. Dyskutujemy również o jedynej wielkiej imprezie branżowej, która jak dotąd ma się odbyć zgodnie z planem. Mowa o targach budowlanych BAU w Monachium. Czy rzeczywiście impreza ta okaże się jedyną zieloną wyspą na mapie najważniejszych wydarzeń targowych w Europie?

W tym odcinku sporo miejsca poświęcamy też na najnowsze dane spływające z rynku stolarki oraz rynków budowlanych w Polsce i w Niemczech. Jak wynika z danych zebranych przez Centrum Analiz Branżowych, lipiec przyniósł polskiej stolarce otworowej stabilizację. Z kolei dane z GUS oraz Federalnego Urzędu Statystycznego wskazują, że budowlanka w kraju, jaki za naszą zachodnią granicą ma się coraz lepiej.  Nie zabrakło tez oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz wieńczącego każdy nasz odcinek suchara.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

? Dołącz do grupy Branżowisko na Facebooku! Komentujmy, rozmawiajmy, inspirujmy się! Bardzo nam zależy, abyście współtworzyli z nami Branżowisko.
? Słuchaj nas na Spotify
?Słuchaj nas na iTunes
?Słuchaj nas na Google Podcasts
?Słuchaj nas na Spreaker
?Serwis internetowy Forum Branżowego
?Strona internetowa Domu Bezpiecznego

 

Zobacz również

Branżowisko #71 – Spadki w Europie Wschodniej, Polflam inwestuje w badania

Branżowisko #71 – Spadki w Europie Wschodniej, Polflam inwestuje w badania

Przed Wami 71. odcinek podcastu Branżowisko, w którym skupiamy się na prognozach austriackiej firmy badawczej dotyczących sprzedaży okien w Europie Wschodniej. Czy czekają nas spadki, a jeżeli tak, to czy będą dotkliwe? No i najważniejsze pytanie – jak w tym zestawieniu wypada polska sprzedaż stolarki?

Branżowisko #70 – Nowy dyrektor handlowy w Eko-Oknach. Branża się stabilizuje

Branżowisko #70 – Nowy dyrektor handlowy w Eko-Oknach. Branża się stabilizuje

70. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy od największego producenta okien w Europie, czyli od firmy Eko-Okna. Po odejściu Michała Maciejewskiego w czerwcu 2020 r. branża zastanawiała się nad tym, kto zastąpi tego menadżera na stanowisku dyrektora handlowego firmy z Kornic. Właśnie poznaliśmy odpowiedź!

Branżowisko #69 – finał konkursu showroomów, rośnie rynek prefabrykacji

Branżowisko #69 – finał konkursu showroomów, rośnie rynek prefabrykacji

W 69. odcinku podcastu Branżowisko mieliśmy ambitny cel - omówić wszystkie najważniejsze informacje branży stolarki z ubiegłego tygodnia w czasie krótszym niż 30 minut. Udało się! Nie było to jednak łatwe zadanie, by zmieścić się w pól godziny, bo wiele się działo.

1