Branżowisko #66 – Fakro bada na własny koszt. BAU ostatnią nadzieją branży

Red.: |Data publikacji:

66. odcinek podcastu Branżowisko to do tej pory największy przeskok technologiczny w historii naszej audycji. Nowe mikrofony, nowy mikser, system oświetleniowy i kamery – to wszystko sprawia, że ten epizod przejdzie do historii pierwszego w Polsce podcastu o stolarce! Na razie uczymy się nowego sprzętu i poznajemy jego ogromne możliwości techniczne, ale z każdym kolejnym odcinkiem będzie on krył przed nami coraz mniej tajemnic. Zatem zapraszamy na Branżowisko w zupełnie nowej odsłonie!

Najnowszy odcinek otwiera temat Nowego Sącza, które jest nie tylko zagłębiem producentów stolarki, ale niestety też miejscem nowego ogniska koronawirusa. Zarówno firma Fakro, jak i Wiśniowski odnotowały jego przypadki wśród swoich pracowników. Dyskutujemy również o jedynej wielkiej imprezie branżowej, która jak dotąd ma się odbyć zgodnie z planem. Mowa o targach budowlanych BAU w Monachium. Czy rzeczywiście impreza ta okaże się jedyną zieloną wyspą na mapie najważniejszych wydarzeń targowych w Europie?

W tym odcinku sporo miejsca poświęcamy też na najnowsze dane spływające z rynku stolarki oraz rynków budowlanych w Polsce i w Niemczech. Jak wynika z danych zebranych przez Centrum Analiz Branżowych, lipiec przyniósł polskiej stolarce otworowej stabilizację. Z kolei dane z GUS oraz Federalnego Urzędu Statystycznego wskazują, że budowlanka w kraju, jaki za naszą zachodnią granicą ma się coraz lepiej.  Nie zabrakło tez oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz wieńczącego każdy nasz odcinek suchara.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

? Dołącz do grupy Branżowisko na Facebooku! Komentujmy, rozmawiajmy, inspirujmy się! Bardzo nam zależy, abyście współtworzyli z nami Branżowisko.
? Słuchaj nas na Spotify
?Słuchaj nas na iTunes
?Słuchaj nas na Google Podcasts
?Słuchaj nas na Spreaker
?Serwis internetowy Forum Branżowego
?Strona internetowa Domu Bezpiecznego

 

Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1