Branżowisko #66 – Fakro bada na własny koszt. BAU ostatnią nadzieją branży

Red.: PG |Data publikacji: 2020-08-10

66. odcinek podcastu Branżowisko to do tej pory największy przeskok technologiczny w historii naszej audycji. Nowe mikrofony, nowy mikser, system oświetleniowy i kamery – to wszystko sprawia, że ten epizod przejdzie do historii pierwszego w Polsce podcastu o stolarce! Na razie uczymy się nowego sprzętu i poznajemy jego ogromne możliwości techniczne, ale z każdym kolejnym odcinkiem będzie on krył przed nami coraz mniej tajemnic. Zatem zapraszamy na Branżowisko w zupełnie nowej odsłonie!

Najnowszy odcinek otwiera temat Nowego Sącza, które jest nie tylko zagłębiem producentów stolarki, ale niestety też miejscem nowego ogniska koronawirusa. Zarówno firma Fakro, jak i Wiśniowski odnotowały jego przypadki wśród swoich pracowników. Dyskutujemy również o jedynej wielkiej imprezie branżowej, która jak dotąd ma się odbyć zgodnie z planem. Mowa o targach budowlanych BAU w Monachium. Czy rzeczywiście impreza ta okaże się jedyną zieloną wyspą na mapie najważniejszych wydarzeń targowych w Europie?

W tym odcinku sporo miejsca poświęcamy też na najnowsze dane spływające z rynku stolarki oraz rynków budowlanych w Polsce i w Niemczech. Jak wynika z danych zebranych przez Centrum Analiz Branżowych, lipiec przyniósł polskiej stolarce otworowej stabilizację. Z kolei dane z GUS oraz Federalnego Urzędu Statystycznego wskazują, że budowlanka w kraju, jaki za naszą zachodnią granicą ma się coraz lepiej.  Nie zabrakło tez oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego oraz wieńczącego każdy nasz odcinek suchara.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

? Dołącz do grupy Branżowisko na Facebooku! Komentujmy, rozmawiajmy, inspirujmy się! Bardzo nam zależy, abyście współtworzyli z nami Branżowisko.
? Słuchaj nas na Spotify
?Słuchaj nas na iTunes
?Słuchaj nas na Google Podcasts
?Słuchaj nas na Spreaker
?Serwis internetowy Forum Branżowego
?Strona internetowa Domu Bezpiecznego

 

Zobacz również

Branżowisko #90 – Jak Polacy kupują okna? Najdynamiczniejsi w branży

Branżowisko #90 – Jak Polacy kupują okna? Najdynamiczniejsi w branży

Jak Polacy kupują okna? Odpowiedź na to pytanie przynosi bardzo ciekawy raport Centrum Analiz Branżowych, któremu poświęciliśmy sporo czasu w 90. odcinku podcastu Branżowisko.

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

W 89. odcinka podcastu Branżowisko omawiamy pierwszą dużą imprezę budowlaną, na której dość licznie zaprezentowali się reprezentanci branży stolarki. Mowa oczywiście o monachijskich targach BAU, które w związku z sytuacją pandemiczną w Europie, odbyły się w formule online. Jakie firmy reprezentowały naszą branżę? Jak wypadły targi? O tym w tym temacie

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Początek roku 2021 przyniósł nam informację, która będzie bardzo mocnym kandydatem na  zdobywcę tytułu „Newsa roku”! Arbonia zdecydowała się bowiem przyjąć ofertę duńskiej grupy Dovista i sprzedać swoją dywizję okien.

1