Branżowisko #65 – Eksport drzwi w pierwszym półroczu. Koronawirus w Wiśniowskim i Fakro

Red.: PG |Data publikacji: 2020-08-03

Ten odcinek nagrywaliśmy w jeszcze piękniejszych „okolicznościach przyrody”, ponieważ nasze studio nagraniowe nabiera powoli ostatecznych kształtów. A o czym w nim rozmawialiśmy?

Dużo czasu poświęciliśmy na dobre wieści płynące z rynku drzwiowego. Okazuje się bowiem, że eksport polskich drzwi w pierwszym półroczu był co prawda na minusie, ale skala tych spadków była zaskakująco niska. W pierwszej dziesiątce rynków eksportowych znalazły się nawet takie kraje, w których w kwietniu 2020 r., czyli najtrudniejszym okresie zamrożenia europejskich gospodarek, sprzedaż była większa niż w kwietniu 2019 roku!

Niestety gorsze wieści płyną z Nowego Sącza i okolic, gdzie pojawiło się nowe ognisko zakażeń koronawirusem. Dotknęło ono również tamtejsze firmy z branży stolarki – przypadki koronawirusa odnotowano w firmach Fakro i Wiśniowski. O tym, że jesteśmy jeszcze daleko od przedkoronawirusowej rzeczywistości może również świadczyć fakt, że przełożono kolejną kluczową imprezę dla naszej branży – targi R+T nie odbędą się na początku 2021 r. Zostały przeniesione na kolejny rok.

Ponadto rozmawiamy o nowych inwestycjach i zmianach personalnych w Guardian Glass. Nie zabrakło też Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego i zapowiedzi kilku ciekawych informacji z naszego serwisu ForumBranzowe.com. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

? Dołącz do grupy Branżowisko na Facebooku! Komentujmy, rozmawiajmy, inspirujmy się! Bardzo nam zależy, abyście współtworzyli z nami Branżowisko.
? Słuchaj nas na Spotify
?Słuchaj nas na iTunes
?Słuchaj nas na Google Podcasts
?Słuchaj nas na Spreaker
?Serwis internetowy Forum Branżowego
?Strona internetowa Domu Bezpiecznego

 

Zobacz również

Branżowisko #90 – Jak Polacy kupują okna? Najdynamiczniejsi w branży

Branżowisko #90 – Jak Polacy kupują okna? Najdynamiczniejsi w branży

Jak Polacy kupują okna? Odpowiedź na to pytanie przynosi bardzo ciekawy raport Centrum Analiz Branżowych, któremu poświęciliśmy sporo czasu w 90. odcinku podcastu Branżowisko.

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

W 89. odcinka podcastu Branżowisko omawiamy pierwszą dużą imprezę budowlaną, na której dość licznie zaprezentowali się reprezentanci branży stolarki. Mowa oczywiście o monachijskich targach BAU, które w związku z sytuacją pandemiczną w Europie, odbyły się w formule online. Jakie firmy reprezentowały naszą branżę? Jak wypadły targi? O tym w tym temacie

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Początek roku 2021 przyniósł nam informację, która będzie bardzo mocnym kandydatem na  zdobywcę tytułu „Newsa roku”! Arbonia zdecydowała się bowiem przyjąć ofertę duńskiej grupy Dovista i sprzedać swoją dywizję okien.

1