Branżowisko #65 – Eksport drzwi w pierwszym półroczu. Koronawirus w Wiśniowskim i Fakro

Red.: PG |Data publikacji: 2020-08-03

Ten odcinek nagrywaliśmy w jeszcze piękniejszych „okolicznościach przyrody”, ponieważ nasze studio nagraniowe nabiera powoli ostatecznych kształtów. A o czym w nim rozmawialiśmy?

Dużo czasu poświęciliśmy na dobre wieści płynące z rynku drzwiowego. Okazuje się bowiem, że eksport polskich drzwi w pierwszym półroczu był co prawda na minusie, ale skala tych spadków była zaskakująco niska. W pierwszej dziesiątce rynków eksportowych znalazły się nawet takie kraje, w których w kwietniu 2020 r., czyli najtrudniejszym okresie zamrożenia europejskich gospodarek, sprzedaż była większa niż w kwietniu 2019 roku!

Niestety gorsze wieści płyną z Nowego Sącza i okolic, gdzie pojawiło się nowe ognisko zakażeń koronawirusem. Dotknęło ono również tamtejsze firmy z branży stolarki – przypadki koronawirusa odnotowano w firmach Fakro i Wiśniowski. O tym, że jesteśmy jeszcze daleko od przedkoronawirusowej rzeczywistości może również świadczyć fakt, że przełożono kolejną kluczową imprezę dla naszej branży – targi R+T nie odbędą się na początku 2021 r. Zostały przeniesione na kolejny rok.

Ponadto rozmawiamy o nowych inwestycjach i zmianach personalnych w Guardian Glass. Nie zabrakło też Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego i zapowiedzi kilku ciekawych informacji z naszego serwisu ForumBranzowe.com. Miłego słuchania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

? Dołącz do grupy Branżowisko na Facebooku! Komentujmy, rozmawiajmy, inspirujmy się! Bardzo nam zależy, abyście współtworzyli z nami Branżowisko.
? Słuchaj nas na Spotify
?Słuchaj nas na iTunes
?Słuchaj nas na Google Podcasts
?Słuchaj nas na Spreaker
?Serwis internetowy Forum Branżowego
?Strona internetowa Domu Bezpiecznego

 

Zobacz również

Branżowisko #72 – Rankingi firmy debesto, fotowoltaika dla stolarki

Branżowisko #72 – Rankingi firmy debesto, fotowoltaika dla stolarki

W 72. odcinku podcastu Branżowisko doskonale widać, że branża stolarki wyszła już z wakacyjnego trybu. W tym tygodniu pojawiło się bardzo dużo tematów, które omówiliśmy w naszej audycji.

Reveal od OknoPlus

Reveal od OknoPlus

Film prezentuje okno OknoPlus z serii Reveal. To aluminiowe okna klasy, które łączą w sobie nowatorską technologię i odpowiadają na rosnący popyt na designerskie ramy o smukłych profilach. 

Branżowisko #71 – Spadki w Europie Wschodniej, Polflam inwestuje w badania

Branżowisko #71 – Spadki w Europie Wschodniej, Polflam inwestuje w badania

Przed Wami 71. odcinek podcastu Branżowisko, w którym skupiamy się na prognozach austriackiej firmy badawczej dotyczących sprzedaży okien w Europie Wschodniej. Czy czekają nas spadki, a jeżeli tak, to czy będą dotkliwe? No i najważniejsze pytanie – jak w tym zestawieniu wypada polska sprzedaż stolarki?

1