Branżowisko #64 – Eksport w czasach pandemii. Emisja akcji ML System

Red.: PG |Data publikacji: 2020-07-27

64. odcinek podcastu Branżowisko jest dla nas wyjątkowy – to pierwszy epizod nagrany w nowym, remontowanym właśnie studiu. To tutaj będą powstawały nasze podcasty, to tutaj będziemy prowadzili wydarzenia online i webinary i tutaj zapraszali gości do rozmów. Choć jeszcze jest w powijakach, nie mogliśmy się doczekać, aby je Wam pokazać.

Tematów w tym wydaniu naprawdę sporo. Zaczynamy od najnowszych informacji na temat eksportu polskiej stolarki. Czy w kwietniu, czyli w okresie, w którym najwięcej państw wprowadzało lockdown i zamrażało swoje gospodarki, również zamarła sprzedaż zagraniczna naszych okien i drzwi? Odpowiedź przynoszą dane udostępnione nam przez Centrum Analiz Branżowych. W tym wydaniu sprawdzamy także, jak radził sobie rynek budowlany w maju i czerwcu zarówno w Polsce, jak i u naszych zachodnich sąsiadów. Statystyki wydają się dość optymistyczne.

Nie sposób było nie wspomnieć po raz kolejny o firmie ML System. Nie dość, że akcjonariusze podjęli decyzję o publicznej emisji akcji, to w strategii na lata 2020-2024 spółka planuje, że jej przychody ze sprzedaży wzrosną aż czterokrotnie! Przeniesiemy się też z Wami w bardzo nietypowe rejony globu – dzięki polskim firmom stolarkowym porozmawiamy o Antarktydzie i antypodach. Nie zabrakło Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, a także suchara. Ten ostatni tym razem wyjątkowy, bo autorski – powstał on podczas naszych rozmów o, a jakże, stolarce!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

👉 Dołącz do grupy Branżowisko na Facebooku! Komentujmy, rozmawiajmy, inspirujmy się! Bardzo nam zależy, abyście współtworzyli z nami Branżowisko.
👉 Słuchaj nas na Spotify
👉Słuchaj nas na iTunes
👉Słuchaj nas na Google Podcasts
👉Słuchaj nas na Spreaker
👉Serwis internetowy Forum Branżowego
👉Strona internetowa Domu Bezpiecznego

Zobacz również

Branżowisko #66 – Fakro bada na własny koszt. BAU ostatnią nadzieją branży

Branżowisko #66 – Fakro bada na własny koszt. BAU ostatnią nadzieją branży

66. odcinek podcastu Branżowisko to do tej pory największy przeskok technologiczny w historii naszej audycji. Nowe mikrofony, nowy mikser, system oświetleniowy i kamery

Branżowisko #65 – Eksport drzwi w pierwszym półroczu. Koronawirus w Wiśniowskim i Fakro

Branżowisko #65 – Eksport drzwi w pierwszym półroczu. Koronawirus w Wiśniowskim i Fakro

Ten odcinek nagrywaliśmy w jeszcze piękniejszych „okolicznościach przyrody”, ponieważ nasze studio nagraniowe nabiera powoli ostatecznych kształtów. A o czym w nim rozmawialiśmy?

Branżowisko #63 – Prognozy dla Europy. Bramy przeciwwłamaniowe

Branżowisko #63 – Prognozy dla Europy. Bramy przeciwwłamaniowe

W tym roku spadek sprzedaży okien w Europie Zachodniej ma wynieść niemal 10 proc. Rok 2021 również nie zapowiada się lepiej. Optymistycznie można z kolei oceniać najnowsze wieści technologiczne ze świata szkła i bram.

1