Branżowisko #64 – Eksport w czasach pandemii. Emisja akcji ML System

Red.: PG |Data publikacji: 2020-07-27

64. odcinek podcastu Branżowisko jest dla nas wyjątkowy – to pierwszy epizod nagrany w nowym, remontowanym właśnie studiu. To tutaj będą powstawały nasze podcasty, to tutaj będziemy prowadzili wydarzenia online i webinary i tutaj zapraszali gości do rozmów. Choć jeszcze jest w powijakach, nie mogliśmy się doczekać, aby je Wam pokazać.

Tematów w tym wydaniu naprawdę sporo. Zaczynamy od najnowszych informacji na temat eksportu polskiej stolarki. Czy w kwietniu, czyli w okresie, w którym najwięcej państw wprowadzało lockdown i zamrażało swoje gospodarki, również zamarła sprzedaż zagraniczna naszych okien i drzwi? Odpowiedź przynoszą dane udostępnione nam przez Centrum Analiz Branżowych. W tym wydaniu sprawdzamy także, jak radził sobie rynek budowlany w maju i czerwcu zarówno w Polsce, jak i u naszych zachodnich sąsiadów. Statystyki wydają się dość optymistyczne.

Nie sposób było nie wspomnieć po raz kolejny o firmie ML System. Nie dość, że akcjonariusze podjęli decyzję o publicznej emisji akcji, to w strategii na lata 2020-2024 spółka planuje, że jej przychody ze sprzedaży wzrosną aż czterokrotnie! Przeniesiemy się też z Wami w bardzo nietypowe rejony globu – dzięki polskim firmom stolarkowym porozmawiamy o Antarktydzie i antypodach. Nie zabrakło Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, a także suchara. Ten ostatni tym razem wyjątkowy, bo autorski – powstał on podczas naszych rozmów o, a jakże, stolarce!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

? Dołącz do grupy Branżowisko na Facebooku! Komentujmy, rozmawiajmy, inspirujmy się! Bardzo nam zależy, abyście współtworzyli z nami Branżowisko.
? Słuchaj nas na Spotify
?Słuchaj nas na iTunes
?Słuchaj nas na Google Podcasts
?Słuchaj nas na Spreaker
?Serwis internetowy Forum Branżowego
?Strona internetowa Domu Bezpiecznego

Zobacz również

Branżowisko #90 – Jak Polacy kupują okna? Najdynamiczniejsi w branży

Branżowisko #90 – Jak Polacy kupują okna? Najdynamiczniejsi w branży

Jak Polacy kupują okna? Odpowiedź na to pytanie przynosi bardzo ciekawy raport Centrum Analiz Branżowych, któremu poświęciliśmy sporo czasu w 90. odcinku podcastu Branżowisko.

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

Branżowisko #89 – Targi BAU Online. Lider mediów branżowych

W 89. odcinka podcastu Branżowisko omawiamy pierwszą dużą imprezę budowlaną, na której dość licznie zaprezentowali się reprezentanci branży stolarki. Mowa oczywiście o monachijskich targach BAU, które w związku z sytuacją pandemiczną w Europie, odbyły się w formule online. Jakie firmy reprezentowały naszą branżę? Jak wypadły targi? O tym w tym temacie

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Początek roku 2021 przyniósł nam informację, która będzie bardzo mocnym kandydatem na  zdobywcę tytułu „Newsa roku”! Arbonia zdecydowała się bowiem przyjąć ofertę duńskiej grupy Dovista i sprzedać swoją dywizję okien.

1