Branżowisko #62 – Wzrasta sprzedaż. Gierszewski przed sądem.

Red.: PG |Data publikacji: 2020-07-13

Obrodziło ważnymi tematami w 62. odcinku podcastu Branżowisko! Sam temat Bogdana Gierszewskiego i jego nadchodzących wielkimi krokami batalii sądowych mógłby spokojnie wypełnić cały odcinek naszej audycji! Bratanek Leszka Gierszewskiego, prezesa Drutexu już 20 sierpnia stanie przed sądem w charakterze oskarżonego w sprawie samowoli budowlanej. Finał w sądzie może mieć również sprawa przejmowania przez niego gruntów Skarbu Państwa. Jakby tego było mało, przeciwko Bogdanowi Gierszewskiemu złożone zostało zawiadomienie do prokuratury o działaniu na szkodę spółki Drutex SA. W czasie, kiedy zasiadał on w gronie członków zarządu tej spółki i odpowiadał m.in. za zaopatrzenie, dopuścić się miał ponoć nadużyć o wielomilionowej skali.

W nowym odcinku Branżowiska mówimy również o dobrych wieściach płynących z branży – w pierwszych dniach lipca br. tylko 10 proc. firm przyznało, że w czerwcu ich sprzedaż była mniejsza niż w maju. Miesiąc wcześniej spadek deklarowało 32 proc. firm, a przed dwoma miesiącami aż 80 proc. Czyżby branża wracała na właściwe tory po koronakryzysie?

Ponadto rozmawiamy o najnowszych inwestycjach branżowych, przedsiębiorstwach z branży stolarki, które znalazły się w prestiżowym gronie najważniejszych przedsiębiorstw w naszym kraju oraz o nastrojach wśród dystrybutorów stolarki. Nie zabrakło oczywiście stałego punktu naszego podcastu, czyli Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego. Prześledziliśmy również najnowsze zmiany personalne w branży oraz omówiliśmy kilka plotek, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu w świecie stolarki otworowej.

Nasz cotygodniowy program tradycyjnie już wieńczy dowcip, który z założenia musi być suchy, niczym piasek na Saharze.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

? Dołącz do grupy Branżowisko na Facebooku! Komentujmy, rozmawiajmy, inspirujmy się! Bardzo nam zależy, abyście współtworzyli z nami Branżowisko.
? Słuchaj nas na Spotify
?Słuchaj nas na iTunes
?Słuchaj nas na Google Podcasts
?Słuchaj nas na Spreaker
?Serwis internetowy Forum Branżowego
?Strona internetowa Domu Bezpiecznego

Zobacz również

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Branżowisko #88 – Nowy właściciel Dobroplastu. Eko-Okna inwestują

Początek roku 2021 przyniósł nam informację, która będzie bardzo mocnym kandydatem na  zdobywcę tytułu „Newsa roku”! Arbonia zdecydowała się bowiem przyjąć ofertę duńskiej grupy Dovista i sprzedać swoją dywizję okien.

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

Plusy, minusy #4 – Rynek hiszpański

W dobie ostatnich wydarzeń branżowych wybór omawianego w tym odcinku rynku wydaje się oczywisty. Wszystko za sprawą przejęcia przez rodzimy Oknoplast hiszpańskiego lidera produkcji stolarki PCW, czyli firmy Ampuero.

#87 – Raport o rynku globalnym. Szkło z powłoką antywirusową

#87 – Raport o rynku globalnym. Szkło z powłoką antywirusową

W pierwszym odcinku Branżowiska w 2021 r. postanowiliśmy rozpocząć pozytywnymi informacjami. Omawiamy prognozy na temat globalnego rynku okien i drzwi na najbliższych pięć lat i trzeba przyznać, że przewidywania są bardzo optymistyczne. Czy rzeczywiście czekają nas wzrosty?

1