Branżowisko #58 – Forum 100. Najgorsze półrocze od 10 lat

Red.: PG |Data publikacji: 2020-06-15

W 58. odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o najważniejszym wydarzeniu branżowym ubiegłego tygodnia, czyli Forum 100. To wieloletnia tradycja w świecie polskiej stolarki. Wiosenne spotkanie menadżerów z największych firm w branży po raz pierwszy w historii odbyło się w formie online. Kadra zarządzająca firm z branży stolarki, pomimo stanu epidemicznego w Polsce, nie straciła więc okazji do kolejnego spotkania w swoim elitarnym gronie. Podczas Forum 100 przedstawione zostały wyniki polskiej branży stolarki otworowej w 2019 r. oraz aktualna sytuacja na rynku, z uwzględnieniem wpływu koronawirusa na branżę budowlaną. W tym odcinku Branżowiska zdradzamy, jakie ciekawe informacje padły podczas Forum 100.

Usłyszeliśmy też niestety podczas tego wydarzenia, że choć pierwszy kwartał 2020 roku polska branża stolarki zakończyła na plusie, sytuacja pandemiczna na świecie spowodowała, że w drugim odnotowano spore spadki. To pierwsze tak słabe półrocze w branży stolarki od dekady! Forum 100 to niejedyny temat poruszany w tym odcinki podcastu.

Nie zabrakło oczywiście najświeższych informacji z polskiego i zagranicznego rynku stolarki, plotek oraz wieńczącego naszego podcastu suchara.

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

? Dołącz do grupy Branżowisko na Facebooku! Komentujmy, rozmawiajmy, inspirujmy się! Bardzo nam zależy, abyście współtworzyli z nami Branżowisko.
? Słuchaj nas na Spotify
?Słuchaj nas na iTunes
?Słuchaj nas na Google Podcasts
?Słuchaj nas na Spreaker
?Serwis internetowy Forum Branżowego
?Strona internetowa Domu Bezpiecznego

Zobacz również

Branżowisko #76 – ArchiDay 2020, Polski wynalazek zmieni rynek przesłon?

Branżowisko #76 – ArchiDay 2020, Polski wynalazek zmieni rynek przesłon?

76. odcinek podcastu Branżowisko rozpoczynamy relacją z wielkiego wydarzenia skierowanego do architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz, czyli ArchiDay. W szóstej edycji tej imprezy, która tym razem musiała się odbyć w formule online, udział wzięły tysiące osób.

Branżowisko #75 – Masowa rekrutacja, Problemy producentów szkła

Branżowisko #75 – Masowa rekrutacja, Problemy producentów szkła

Ten odcinek rozpoczynamy od wielkiej rekrutacji, którą rozpoczęły Eko-Okna. Największy producent okien w Europie planuje zatrudnić aż 1000 nowych pracowników do marca 2021 r. Drugim głównym tematem tego wydania są problemy producentów szkła.

Plusy, minusy #1 – Rynek europejski

Plusy, minusy #1 – Rynek europejski

Świat stolarki otworowej w liczbach! Analizy rynkowe, statystyki, gospodarka, wyniki - to główne zagadnienia, jakie w nowym podcaście poruszają Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe).

1