Branżowisko #215 – Najgorszy kwartał od lat. Producent w upadłości

Red.: |Data publikacji:

W tym odcinku podcastu Branżowisko rozmawiamy o problemach polskiego rynku stolarki oraz ich konsekwencjach. Zaczynamy od wyników produkcyjnych naszej branży, które okazały się najniższe od lat. W pierwszym kwartale 2023 roku wyprodukowaliśmy o ponad milion mniej okien i drzwi niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Ponad dwudziestoprocentowe spadki to sytuacja, z którą nie mieliśmy do czynienia od lat. Dołuje też nasz eksport, który odnotował spadki w zasadzie po raz pierwszy od dekady.

Wspomniane konsekwencje wyników produkcyjnych naszej branży dostrzegane są w sytuacji ekonomicznej niektórych producentów. Jednym z nich jest Okno-Piast Wołów, który ogłosił upadłość. Było to przedsiębiorstwo o 30-letniej tradycji, które produkowało stolarkę na komponentach takich firm jak: Profine, Aluron, Yawal, Press Glass, Siegenia i Portos.

AKTUALIZACJA: Po publikacji artykułu skontaktowali się z nami przedstawiciele spółki ABRAX-BIS SP. Z O.O. (ABRAX-BIS), którzy zdecydowanie zaprzeczyli jakimkolwiek powiązaniom z Panem Piotrem Kołodziejem, który zgodnie z jej oświadczeniem nigdy nie był związany ze spółką ABRAX-BIS. Zgodnie z przekazanymi nam informacjami, jedyna styczność spółki ABRAX-BIS z Panem Piotrem Kołodziejem oraz spółką FENSTER PIAST SP. Z O.O. dotyczyła legalnej transakcji handlowej, przeprowadzonej z udziałem notariusza, który sporządził umowę.

Jak podaje ABRAX-BIS, niezwłocznie po uzyskaniu informacji od syndyka masy upadłości informacji o okolicznościach zatajonych przez Pana Piotra Kołodzieja oraz spółkę FENSTER PIAST SP. Z O.O., ABRAX-BIS podjął współpracę z syndykiem masy upadłości. Jednocześnie ABRAX-BIS podjął dodatkowe kroki prawne przeciwko Panu Piotrowi Kołodziejowi oraz spółce FENSTER PIAST SP. Z O.O.

ABRAX-BIS podkreślił, że działalność gospodarcza prowadzona przez ABRAX-BIS nie jest w żaden sposób powiązana z działalnością OKNO-PIAST WOŁOW SP. Z O.O., FENSTER PIAST SP. Z O.O. czy Panem Piotrem Kołodziejem.

Ostatni temat audycji to propozycja podziału budynków na klasy energetyczne oraz projekt etykiety energetycznej, które zaprezentowano na konferencji rocznej Stowarzyszenia Fala Renowacji. Co to może oznaczać dla branży i jak ma wyglądać ten podział? Szczegóły  znajdziecie w tym odcinku naszego podcastu.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Po poprzedniej, nieudanej edycji targów Fensterbau Frontale, tegoroczna nie zawiodła! Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

W piątym odcinku Przeglądu mediów: ? Historyczny sukces Aluronu ? Lista 100 najbogatszych Polaków ? Ranking 50 polskich firm globalnych ? Menadżer produkcji w Reynaers kandydatem na wójta

1