Branżowisko #211 – Pozytywne sygnały zza Oceanu. Eko-Okna chcą zwiększyć produktywność

Red.: |Data publikacji:

Tym razem na tapet bierzemy wyniki topowych amerykańskich producentów stolarki. Jak wypadły ich wyniki po pierwszym kwartale 2023 roku? Jeld-Wen mówi o solidnym kwartale a Masonite o wynikach, które przerosły oczekiwania. Firmy z USA szybko reagowały na warunki rynkowe i wprowadzały oszczędności lub rezygnowały z działalności na poszczególnych rynkach, by skupić się na tych, które stanowią podstawę ich działalności. Przy okazji zwracamy baczną uwagę na wyniki tych producentów w Europie – te nie były najlepsze, co udowadnia, że ten sezon na Starym Kontynencie nie należy do łatwych dla branży stolarki.

Następnie przenieśliśmy się na południe Polski, by porozmawiać o nowych działaniach w firmie Eko-Okna. Jej prezes i właściciel wystosował pod koniec kwietnia list do swoich pracowników, wzywając ich do wzięcia większej odpowiedzialności za stan firmy. Apeluje o większą produktywność i zaangażowanie w pracę, zapowiada  jednocześnie w tym liście ograniczanie zatrudnienia, weryfikację pracowników, zmianę systemu premiowego oraz ograniczanie zbędnych kosztów. Jak wygląda produktywność tej firmy w porównaniu z konkurencją?

Na finał odcinka opowiadamy oczywiście suchara.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Tym razem skupiamy się na rynkach stolarki w Europie Zachodniej i Północnej. Według prognoz analityków rynku, należy oczekiwać na nich spadków na poziomie 5 procent, a ta sytuacja będzie towarzyszyć producentom stolarki nie tylko w tym sezonie.

Plusy, minusy #31 – Polska vs Chiny: wielka rywalizacja liderów eksportu stolarki

Plusy, minusy #31 – Polska vs Chiny: wielka rywalizacja liderów eksportu stolarki

Ten odcinek naszego podcastu skupia się na liderach z kilku różnych perspektyw. Najpierw omawiamy historyczny wynik polskiej branży stolarki, która eksportowo wyprzedziła Chiny. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w historii!

Branżowisko #209 – Najgorszy kwartał. Solidarność w Eko-Oknach

Branżowisko #209 – Najgorszy kwartał. Solidarność w Eko-Oknach

Pomimo majówki ubiegły tydzień przyniósł nam wiele ważnych informacji. Niestety nie były one zbyt pozytywne. Pierwszy kwartał bieżącego roku był najgorszym okresem dla branży stolarki w ostatnich trzech latach.

1