Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Red.: |Data publikacji:

Tym razem skupiamy się na rynkach stolarki w Europie Zachodniej i Północnej. Według prognoz analityków rynku, należy oczekiwać na nich spadków na poziomie 5 procent, a ta sytuacja będzie towarzyszyć producentom stolarki nie tylko w tym sezonie. Na szczęście już w 2025 roku przewidywana jest poprawa wyników. W tym odcinku dyskutujemy o tych doniesieniach i szukamy pozytywów płynących z rynku remontowego, który nadal traktowany jest na Starym Kontynencie jako szansa na rozwój branży stolarki.

Drugim głównym tematem odcinka jest Future Fit. Co się kryje za tym hasłem? To nowa strategia Grupy Primo, która określa ambitne cele ekologiczne. Firma jest też partnerem dla producentów stolarki, którzy chcą realizować własne cele środowiskowe, ponieważ jako wykonawca profili na zamówienie, może nie tylko doradzać, ale też produkować elementy o niskim śladzie węglowym. Więcej na ten temat opowiedział nam Bartłomiej Baudler, dyrektor zarządzający w Primo Profile. Łączył się z nami z Wisły, w trakcie konferencji organizowanej dla branży stolarki w hotelu Gołębiewskim.

Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć suchara.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1