Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Red.: |Data publikacji:

Tym razem skupiamy się na rynkach stolarki w Europie Zachodniej i Północnej. Według prognoz analityków rynku, należy oczekiwać na nich spadków na poziomie 5 procent, a ta sytuacja będzie towarzyszyć producentom stolarki nie tylko w tym sezonie. Na szczęście już w 2025 roku przewidywana jest poprawa wyników. W tym odcinku dyskutujemy o tych doniesieniach i szukamy pozytywów płynących z rynku remontowego, który nadal traktowany jest na Starym Kontynencie jako szansa na rozwój branży stolarki.

Drugim głównym tematem odcinka jest Future Fit. Co się kryje za tym hasłem? To nowa strategia Grupy Primo, która określa ambitne cele ekologiczne. Firma jest też partnerem dla producentów stolarki, którzy chcą realizować własne cele środowiskowe, ponieważ jako wykonawca profili na zamówienie, może nie tylko doradzać, ale też produkować elementy o niskim śladzie węglowym. Więcej na ten temat opowiedział nam Bartłomiej Baudler, dyrektor zarządzający w Primo Profile. Łączył się z nami z Wisły, w trakcie konferencji organizowanej dla branży stolarki w hotelu Gołębiewskim.

Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć suchara.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Po poprzedniej, nieudanej edycji targów Fensterbau Frontale, tegoroczna nie zawiodła! Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

1