Branżowisko #209 – Najgorszy kwartał. Solidarność w Eko-Oknach

Autor: |Data publikacji:

Pomimo majówki ubiegły tydzień przyniósł nam wiele ważnych informacji. Niestety nie były one zbyt pozytywne. Pierwszy kwartał bieżącego roku był najgorszym okresem dla branży stolarki w ostatnich trzech latach. Wyniki produkcyjne marca były co prawda, jak podaje GUS, lepsze od wyników lutego, jednak cały kwartał zamknął się znacznymi spadkami produkcji. W tym odcinku omawiamy te wyniki i wskazujemy te kategorie produktowe, w których branża poradziła sobie najlepiej a w których najgorzej. Przy okazji poruszamy kilka wątków związanych z tym tematem, takich jak konsekwencje spadków dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz rosnące znaczenie rynku remontowego.

Drugi temat to prawdziwa niespodzianka! Okazuje się, że w Eko-Oknach część pracowników postanowiło się zorganizować się w związku zawodowym. Swojego patronatu i wsparcia organizacyjnego udzieliła im Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Silesia w Stanowicach. Co tak zmobilizowało tę grupę? Okazuje się, że wcale nie wynagrodzenia, które są w tej firmie dobre. Powody są bardziej prozaiczne, w tym m.in. niewystarczająca liczba miejsc na stołówkach zakładowych, czy kiepską odzież ochronna. Czy to oznacza początek nowego trendu w branży stolarki i za chwilę pojawi się znacznie więcej związków zawodowych wśród producentów okien i drzwi? W tym odcinku dyskutujemy na ten temat.

Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Powrócił podcast Branżowisko, tym razem gościnnie w progach showroomu Yawal w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W pierwszej części odcinka rozmawiamy z Mariuszem Buchnajzerem, dyrektorem organizacji produktowej w Yawal. W drugiej części Branżowiska komentujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia - przejęcie firmy Selt przez Grupę Kęty, a także m.in. hamującą sprzedaż mieszkań. Miłego oglądania!

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

1