Branżowisko #209 – Najgorszy kwartał. Solidarność w Eko-Oknach

Red.: |Data publikacji:

Pomimo majówki ubiegły tydzień przyniósł nam wiele ważnych informacji. Niestety nie były one zbyt pozytywne. Pierwszy kwartał bieżącego roku był najgorszym okresem dla branży stolarki w ostatnich trzech latach. Wyniki produkcyjne marca były co prawda, jak podaje GUS, lepsze od wyników lutego, jednak cały kwartał zamknął się znacznymi spadkami produkcji. W tym odcinku omawiamy te wyniki i wskazujemy te kategorie produktowe, w których branża poradziła sobie najlepiej a w których najgorzej. Przy okazji poruszamy kilka wątków związanych z tym tematem, takich jak konsekwencje spadków dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz rosnące znaczenie rynku remontowego.

Drugi temat to prawdziwa niespodzianka! Okazuje się, że w Eko-Oknach część pracowników postanowiło się zorganizować się w związku zawodowym. Swojego patronatu i wsparcia organizacyjnego udzieliła im Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Silesia w Stanowicach. Co tak zmobilizowało tę grupę? Okazuje się, że wcale nie wynagrodzenia, które są w tej firmie dobre. Powody są bardziej prozaiczne, w tym m.in. niewystarczająca liczba miejsc na stołówkach zakładowych, czy kiepską odzież ochronna. Czy to oznacza początek nowego trendu w branży stolarki i za chwilę pojawi się znacznie więcej związków zawodowych wśród producentów okien i drzwi? W tym odcinku dyskutujemy na ten temat.

Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1