Branżowisko #208 – XXX edycja Forum 100. Rewolucja według Deceuninck

Autor: |Data publikacji:

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na najważniejszym wiosennym spotkaniu menedżerów branży stolarki, czyli Forum 100. Była to już 30. edycja tego wydarzenia, które tym razem odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Udział w nim wzięło 170 osób, a główny temat spotkania dotyczył termomodernizacji w kontekście szansy dla branży stolarki otworowej. Które tezy wypowiedziane ze sceny zapadły najbardziej w pamięć? Jak menadżerowie oceniają dotychczasowy sezon? Czy rzeczywiście z rynek remontowy może okazać się właściwym kierunkiem? W audycji odpowiadamy na te pytania. To nie była jedyna ważna impreza branżowa w ostatnich dniach. Opowiadamy też o jubileuszu firmy Winkhaus. Firma obchodziła 30-lecie działalności w Polsce, a nasi wysłannicy byli na imprezie podsumowującej trzy dekady na naszym rynku.

Drugi temat to odwiedziny w Czosnowie, gdzie porozmawialiśmy z gośćmi na temat systemów aluminiowych Deceuninck. Nasi rozmówcy zdradzili nam, jakie nowości szykują w tym sezonie i jakie inwestycje planują. Opowiadają też o swoich szkoleniach dla producentów, które są organizowane w ramach Akademii Decalu. Zobaczcie i posłuchajcie sami, co ciekawego u sponsora tego odcinka.

Na koniec porozmawialiśmy o firmie Compremum, która sprzedała 100 proc. udziałów swojej fabryki stolarki, która funkcjonowała pod marką Slonawy. Od dawna przeczuwaliśmy ten ruch, a w odcinku tłumaczymy, skąd u nas takie przeczucie. Na koniec oczywiście suchar!

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Powrócił podcast Branżowisko, tym razem gościnnie w progach showroomu Yawal w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W pierwszej części odcinka rozmawiamy z Mariuszem Buchnajzerem, dyrektorem organizacji produktowej w Yawal. W drugiej części Branżowiska komentujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia - przejęcie firmy Selt przez Grupę Kęty, a także m.in. hamującą sprzedaż mieszkań. Miłego oglądania!

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

1