Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Red.: |Data publikacji:

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie. Wynika z niego, że sezon 2022 był dla większości z nich udany, ale prognozy na ten rok są pesymistyczne. Producenci wskazują na nadchodzące spadki oraz trudności na rynku mieszkaniowym. Czy te prognozy mogą wpłynąć negatywnie na naszych producentów, którzy wysyłają coraz więcej okien i drzwi do USA?

Ponadto rozmawiamy o milionach złotych, które otrzymają firmy produkcyjne dotknięte podwyżkami cen gazu i energii elektrycznej. Wśród nich znalazło się kilka z branży szkła. Poruszamy też temat ciekawego badania zleconego przez Oknoplast, z którego wynika, że co piąty Polak planuje termorenowację swojego domu. Zapowiadamy też 30. edycję kluczowego spotkania polskiej branży stolarki otworowej, czyli Forum 100. Zapiszcie sobie tę datę w kalendarzach, bo nie może Was na nim zabraknąć. Oczywiście nie mogło też zabraknąć suchara, który pojawia się na końcu odcinka.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1