Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Red.: |Data publikacji:

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie. Wynika z niego, że sezon 2022 był dla większości z nich udany, ale prognozy na ten rok są pesymistyczne. Producenci wskazują na nadchodzące spadki oraz trudności na rynku mieszkaniowym. Czy te prognozy mogą wpłynąć negatywnie na naszych producentów, którzy wysyłają coraz więcej okien i drzwi do USA?

Ponadto rozmawiamy o milionach złotych, które otrzymają firmy produkcyjne dotknięte podwyżkami cen gazu i energii elektrycznej. Wśród nich znalazło się kilka z branży szkła. Poruszamy też temat ciekawego badania zleconego przez Oknoplast, z którego wynika, że co piąty Polak planuje termorenowację swojego domu. Zapowiadamy też 30. edycję kluczowego spotkania polskiej branży stolarki otworowej, czyli Forum 100. Zapiszcie sobie tę datę w kalendarzach, bo nie może Was na nim zabraknąć. Oczywiście nie mogło też zabraknąć suchara, który pojawia się na końcu odcinka.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #211 – Pozytywne sygnały zza Oceanu. Eko-Okna chcą zwiększyć produktywność

Branżowisko #211 – Pozytywne sygnały zza Oceanu. Eko-Okna chcą zwiększyć produktywność

Tym razem na tapet bierzemy wyniki topowych amerykańskich producentów stolarki. Jak wypadły ich wyniki po pierwszym kwartale 2023 roku? Jeld-Wen mówi o solidnym kwartale a Masonite o wynikach, które przerosły oczekiwania.

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Branżowisko #210 – Spadki sprzedaży na zachodzie. Future Fit od Primo Profile

Tym razem skupiamy się na rynkach stolarki w Europie Zachodniej i Północnej. Według prognoz analityków rynku, należy oczekiwać na nich spadków na poziomie 5 procent, a ta sytuacja będzie towarzyszyć producentom stolarki nie tylko w tym sezonie.

Plusy, minusy #31 – Polska vs Chiny: wielka rywalizacja liderów eksportu stolarki

Plusy, minusy #31 – Polska vs Chiny: wielka rywalizacja liderów eksportu stolarki

Ten odcinek naszego podcastu skupia się na liderach z kilku różnych perspektyw. Najpierw omawiamy historyczny wynik polskiej branży stolarki, która eksportowo wyprzedziła Chiny. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w historii!

1