Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Red.: |Data publikacji:

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane. O skali działań Koalicji niech świadczy fakt, że w ubiegłym tygodniu udało się przeszkolić ponad 350 osób online i przeegzaminować 30 przyszłych doradców ds. dotacji. Nowe cele akcji to ponad 1000 przeszkolonych dilerów oraz 250 punktów sprzedaży stolarki w całym kraju, gdzie aktywnie będą działać doradcy ds. dotacji. Termin ich realizacji to czerwiec 2023 roku.

Kolejny temat dotyczy nowego gracza na rynku szkła. W Ogrodzonej pod Cieszynem uruchomiono właśnie linię produkcyjną, której właścicielem jest Glassprof – to nowa spółka firmy Aluprofu, na której czele stoi Jacek Cholewa. Nowa marka specjalizuje się w produkcji szkła przeciwpożarowego, ale w planie ma również dostarczanie innych zespoleń szybowych. Wizją spółki jest dostarczanie rozwiązań ze szkła, zwiększających bezpieczeństwo i komfort osób i mienia w budynkach użyteczności publicznej oraz chroniących przed skutkami ewentualnego pożaru. Nie zabrakło oczywiście rozważań o tym, co nowa marka na rynku może oznaczać dla Aluprofu i dla rynku.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

W piątym odcinku Przeglądu mediów: 🔴 Historyczny sukces Aluronu 🔴 Lista 100 najbogatszych Polaków 🔴 Ranking 50 polskich firm globalnych 🔴 Menadżer produkcji w Reynaers kandydatem na wójta

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam czwartą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy rozmawiamy o eksporcie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki.

1