Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Autor: |Data publikacji:

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane. O skali działań Koalicji niech świadczy fakt, że w ubiegłym tygodniu udało się przeszkolić ponad 350 osób online i przeegzaminować 30 przyszłych doradców ds. dotacji. Nowe cele akcji to ponad 1000 przeszkolonych dilerów oraz 250 punktów sprzedaży stolarki w całym kraju, gdzie aktywnie będą działać doradcy ds. dotacji. Termin ich realizacji to czerwiec 2023 roku.

Kolejny temat dotyczy nowego gracza na rynku szkła. W Ogrodzonej pod Cieszynem uruchomiono właśnie linię produkcyjną, której właścicielem jest Glassprof – to nowa spółka firmy Aluprofu, na której czele stoi Jacek Cholewa. Nowa marka specjalizuje się w produkcji szkła przeciwpożarowego, ale w planie ma również dostarczanie innych zespoleń szybowych. Wizją spółki jest dostarczanie rozwiązań ze szkła, zwiększających bezpieczeństwo i komfort osób i mienia w budynkach użyteczności publicznej oraz chroniących przed skutkami ewentualnego pożaru. Nie zabrakło oczywiście rozważań o tym, co nowa marka na rynku może oznaczać dla Aluprofu i dla rynku.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

PlusyMinusy #34 – Eksport stolarki do Stanów Zjednoczonych w 2024 roku

PlusyMinusy #34 – Eksport stolarki do Stanów Zjednoczonych w 2024 roku

Trzydziesty czwarty odcinek podcastu PlusyMinusy emitujemy tuż po XXXIV edycji Forum 100, więc naturalnie odcinek wprost nawiązuje do wydarzenia które odbyło się 8 kwietnia w Teatrze Powszechnym. Krótko podsumowujemy sobie tę imprezę, a także rozwijamy wątki eksportowe poruszane podczas spotkania.

Branżowisko #221 – Sezon targowy 2025 w branży stolarki budowlanej

Branżowisko #221 – Sezon targowy 2025 w branży stolarki budowlanej

W pierwszym kwartale 2025 roku gościliśmy na wszystkich najważniejszych wydarzeniach targowych dla branży stolarki. To dobry moment by podsumować ten czas. W tym odcinku Karol Klos dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat targów BAU, Budma, Dach Forum, a także zapowiada imprezy które czekają nas w kolejnych miesiącach w Kielcach i Nadarzynie.

„Cafe Branżowisko” #4 – nowe CPR i wyzwania dla producentów

„Cafe Branżowisko” #4 – nowe CPR i wyzwania dla producentów

Czwarty odcinek podcastu "Cafe Branżowisko" poświęcony został zmianom, jakie przynosi nowe rozporządzenie CPR. Rozmawiamy z prof. PW Szymonem Firlągiem, prezesem Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa – by wspólnie przeanalizować wpływ tych regulacji na branżę budowlaną.