Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

Red.: |Data publikacji:

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Na początek skupiliśmy się na danych zebranych przez Oferteo, z których wynika, że 1/3 zamówień Polaków za pośrednictwem tego serwisu opiewało na 1-2 okna przeznaczone do wymiany. Dzięki tej informacji mogliśmy wypłynąć na szersze wody i podyskutować o tym, z czego wynikają tak niewielkie zamówienia i jak to można zmienić. Bez wątpienia jest to dowód na to, że Polacy zaciągnęli pasa i wstrzymują się z inwestycjami. Niejako potwierdzeniem nastrojów w budownictwie są wyniki deweloperów z 2022 roku. Okazuje się, że spadek wartości sprzedaży mieszkań był ogromny! To sygnał, że producenci stolarki muszą poszukiwać innych źródeł dochodów, by spadki z rynku deweloperskiego nie wpłynęły aż nadto na ich wyniki sprzedaży.

Skoro o sprzedaży mowa, to warto też wysłuchać drugiej części audycji, w której skupiamy się znakomitym przykładzie współpracy handlowej – produkty firmy Porta KMI Poland dostępne są teraz w sieci sklepów Komfort! Drzwi z Bolszewa są już eksponowane w większości ze 160 sklepów tej marki. Na czym polega ta kooperacja i co może oznaczać dla obu stron? Czy konkurencja obu firm może się obawiać i powinna również poszukać handlowych aliansów, łączących stolarkę z sieciami sklepów? W tym odcinku dyskutujemy również na ten temat.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

W tym odcinku podcastu podróżujemy po świecie, ponieważ omówimy wyniki eksportu polskiej branży stolarki w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii.

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

1