Branżowisko #187 – Październikowe wyniki. 25 lat Stalprodukt-Zamość

Red.: |Data publikacji:

W 187. odcinku podcastu Branżowisko zawitaliśmy do siedziby firmy Stalprodukt-Zamość Sp. z o.o., która dokładnie w dniu nagrania (2 grudnia) obchodziła 25-lecie działalności. Ten wyjątkowy jubileusz był okazją, by porozmawiać z Lidią Klarkowską, prezes firmy oraz Robertem Krukowskim, członkiem zarządu o historii przedsiębiorstwa, wyzwaniach ostatnich sezonów, planach i prognozach. Zobaczcie, co mieli do powiedzenia goście naszej audycji, którzy byli jednocześnie jej gospodarzami.

Nie zabrakło też oczywiście innych informacji z branży. Duet prowadzących dyskutował o październikowych wynikach produkcji stolarki podanych przez Główny Urząd Statystyczny. Choć wyniki z 10 miesięcy 2022 roku wyglądają pozytywnie pod względem wielkości produkcji okien, tak już niestety w przypadku drzwi rezultaty są zdecydowanie poniżej oczekiwań. Negatywnie też prezentują się wyniki porównujące skalę produkcji miesiąc po miesiącu. Polska branża stolarki odnotowała w październiku spadki w porównaniu do września we wszystkich kategoriach produktowych.

Są też na szczęście pozytywne informacje.  Za nami webinar dotyczący Koalicji Termomodernizacji i jej pierwszej akcji – dotacjenaokna.pl. To inicjatywa, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. W najbliższych miesiącach zostaną przeprowadzone kursy dla przedstawicieli handlowych i dilerów, zostaną oni tez objęci wsparciem i opieką merytoryczną, a ponadto zaplanowania i działania promujące wymianę stolarki. Najważniejszym celem Koalicji Termomodernizacji jest jednak zrozumienie docelowego modelu sprzedaży okien i drzwi z wykorzystaniem różnych programów dotacyjnych. Bardzo wysoka frekwencja podczas tego webinarium jest dowodem na to, że to ważny i interesujący temat.

Nie zabrakło też pozostałych elementów audycji, takich jak Krótki Przegląd Ekonomiczny (tym razem o wynikach firm AGC, ML System, Sanok Rubber), czy Stoll Street. Na koniec oczywiście pojawił się suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1