Branżowisko #187 – Październikowe wyniki. 25 lat Stalprodukt-Zamość

Red.: |Data publikacji:

W 187. odcinku podcastu Branżowisko zawitaliśmy do siedziby firmy Stalprodukt-Zamość Sp. z o.o., która dokładnie w dniu nagrania (2 grudnia) obchodziła 25-lecie działalności. Ten wyjątkowy jubileusz był okazją, by porozmawiać z Lidią Klarkowską, prezes firmy oraz Robertem Krukowskim, członkiem zarządu o historii przedsiębiorstwa, wyzwaniach ostatnich sezonów, planach i prognozach. Zobaczcie, co mieli do powiedzenia goście naszej audycji, którzy byli jednocześnie jej gospodarzami.

Nie zabrakło też oczywiście innych informacji z branży. Duet prowadzących dyskutował o październikowych wynikach produkcji stolarki podanych przez Główny Urząd Statystyczny. Choć wyniki z 10 miesięcy 2022 roku wyglądają pozytywnie pod względem wielkości produkcji okien, tak już niestety w przypadku drzwi rezultaty są zdecydowanie poniżej oczekiwań. Negatywnie też prezentują się wyniki porównujące skalę produkcji miesiąc po miesiącu. Polska branża stolarki odnotowała w październiku spadki w porównaniu do września we wszystkich kategoriach produktowych.

Są też na szczęście pozytywne informacje.  Za nami webinar dotyczący Koalicji Termomodernizacji i jej pierwszej akcji – dotacjenaokna.pl. To inicjatywa, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. W najbliższych miesiącach zostaną przeprowadzone kursy dla przedstawicieli handlowych i dilerów, zostaną oni tez objęci wsparciem i opieką merytoryczną, a ponadto zaplanowania i działania promujące wymianę stolarki. Najważniejszym celem Koalicji Termomodernizacji jest jednak zrozumienie docelowego modelu sprzedaży okien i drzwi z wykorzystaniem różnych programów dotacyjnych. Bardzo wysoka frekwencja podczas tego webinarium jest dowodem na to, że to ważny i interesujący temat.

Nie zabrakło też pozostałych elementów audycji, takich jak Krótki Przegląd Ekonomiczny (tym razem o wynikach firm AGC, ML System, Sanok Rubber), czy Stoll Street. Na koniec oczywiście pojawił się suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

W tym odcinku jednym z głównych tematów jest wykorzystywanie przez naszą branżę programów dotacyjnych na termomodernizację budynków. Coraz więcej producentów stolarki dostrzega w tym swoją szansę na poprawę sprzedaży.

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Omawiamy zakupy okien na potrzeby remontów w Polsce, kondycję rynku deweloperskiego oraz współpracę lidera okien drewnianych z wielką siecią handlową.

1