Branżowisko #187 – Październikowe wyniki. 25 lat Stalprodukt-Zamość

Red.: |Data publikacji:

W 187. odcinku podcastu Branżowisko zawitaliśmy do siedziby firmy Stalprodukt-Zamość Sp. z o.o., która dokładnie w dniu nagrania (2 grudnia) obchodziła 25-lecie działalności. Ten wyjątkowy jubileusz był okazją, by porozmawiać z Lidią Klarkowską, prezes firmy oraz Robertem Krukowskim, członkiem zarządu o historii przedsiębiorstwa, wyzwaniach ostatnich sezonów, planach i prognozach. Zobaczcie, co mieli do powiedzenia goście naszej audycji, którzy byli jednocześnie jej gospodarzami.

Nie zabrakło też oczywiście innych informacji z branży. Duet prowadzących dyskutował o październikowych wynikach produkcji stolarki podanych przez Główny Urząd Statystyczny. Choć wyniki z 10 miesięcy 2022 roku wyglądają pozytywnie pod względem wielkości produkcji okien, tak już niestety w przypadku drzwi rezultaty są zdecydowanie poniżej oczekiwań. Negatywnie też prezentują się wyniki porównujące skalę produkcji miesiąc po miesiącu. Polska branża stolarki odnotowała w październiku spadki w porównaniu do września we wszystkich kategoriach produktowych.

Są też na szczęście pozytywne informacje.  Za nami webinar dotyczący Koalicji Termomodernizacji i jej pierwszej akcji – dotacjenaokna.pl. To inicjatywa, która ma pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki programom finansowania wymian okien i drzwi. W najbliższych miesiącach zostaną przeprowadzone kursy dla przedstawicieli handlowych i dilerów, zostaną oni tez objęci wsparciem i opieką merytoryczną, a ponadto zaplanowania i działania promujące wymianę stolarki. Najważniejszym celem Koalicji Termomodernizacji jest jednak zrozumienie docelowego modelu sprzedaży okien i drzwi z wykorzystaniem różnych programów dotacyjnych. Bardzo wysoka frekwencja podczas tego webinarium jest dowodem na to, że to ważny i interesujący temat.

Nie zabrakło też pozostałych elementów audycji, takich jak Krótki Przegląd Ekonomiczny (tym razem o wynikach firm AGC, ML System, Sanok Rubber), czy Stoll Street. Na koniec oczywiście pojawił się suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Po poprzedniej, nieudanej edycji targów Fensterbau Frontale, tegoroczna nie zawiodła! Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

W piątym odcinku Przeglądu mediów: ? Historyczny sukces Aluronu ? Lista 100 najbogatszych Polaków ? Ranking 50 polskich firm globalnych ? Menadżer produkcji w Reynaers kandydatem na wójta

1