Branżowisko #186 – Załamanie na rynku budowlanym. Jak zwiększyć popyt w 2023 roku?

Red.: |Data publikacji:

186. odcinek podcastu Branżowisko zaczynamy od niepokojących informacji z polskiego rynku budowlanego. Choć wyniki budownictwa w okresie 10 miesięcy tego roku wyglądały dobrze i w przypadku mieszkań oddanych do użytku były na delikatnym plusie, tak pozostałe statystyki pozostawiają wiele do życzenia. Okazuje się bowiem, że spadła liczba wydanych pozwoleń na budowę a na dużym minusie są tez dane dotyczące rozpoczętych budów. Choć te liczby nie mają jeszcze bezpośredniego przełożenia na branżę stolarki, można zakładać, że w najbliższym czasie spadki będą odczuwalne również wśród firm działających na rynku okienno-drzwiowym. Czy kolejny sezon będzie pełny wyzwań dla producentów stolarki? W tym odcinku naszej audycji szukamy odpowiedzi na to pytanie.

Skoro dane rynkowe nie pozostawiają złudzeń a nastroje konsumenckie są na fatalnym poziomie, czy jest jakaś szansa na ratowanie popytu na stolarkę w przyszłym roku? Owszem! Wszystko za sprawą powstającej właśnie branżowej Koalicji Termomodernizacji. Pierwsza inicjatywa Koalicji, akcja dotacjenaokna.pl, będzie nie tylko wiedzą, działaniami promocyjnymi czy materiałami szkoleniowymi, ale przede wszystkim narzędziem otwierającym drzwi przed nowymi klientami. W podcaście zdradzamy pierwsze szczegóły i zapraszamy na nasze najbliższe webinarium, podczas którego poznamy więcej informacji na ten, jak i harmonogram akcji. Webinarium odbędzie się 1 grudnia (czwartek) o godz. 10:30 na platformie Eventory.  Serdecznie zapraszamy!

Oczywiście nie zabrakło też stałych elementów naszej audycji, Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego (tym razem omawiamy wyniki firm Selena, Mercor, Okna Debow oraz Compremum) oraz Stoll Street, czyli naszej zabawy w  inwestowanie wirtualnej gotówki w akcje spółek związanych z branżą. Na koniec, zgodnie z tradycją usłyszycie suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

W tym odcinku jednym z głównych tematów jest wykorzystywanie przez naszą branżę programów dotacyjnych na termomodernizację budynków. Coraz więcej producentów stolarki dostrzega w tym swoją szansę na poprawę sprzedaży.

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Omawiamy zakupy okien na potrzeby remontów w Polsce, kondycję rynku deweloperskiego oraz współpracę lidera okien drewnianych z wielką siecią handlową.

1