Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Red.: |Data publikacji:

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia. Pracę straci część pracowników z fabryk w Gnieźnie oraz Namysłowie. Wiemy, że sytuacja na rynku okien dachowych się pogarsza, ale gdzie doszukiwać się źródeł problemów? Próbujemy wskazać szereg opcji w tym epizodzie audycji.

Wspominamy również o liście największych firm prywatnych w Polsce magazynu Forbes, ponieważ znaleźli się na niej reprezentanci branży stolarki otworowej. Trzeci temat dotyczy ważnego tematu termomodernizacji budynków, który został poruszony przez organizację EPPA (europejskie stowarzyszenie branżowe dostawców systemów okiennych z PCW). Wzywa ona do tworzenia programów rządowych stymulujących popyt na efektywne energetycznie wymiany starej stolarki na nową w postaci bezpośredniej dotacji dla inwestorów.

Nie zabrakło tez szybkiego przyjrzenia się pozostałym tematom, którymi żyła branża w ubiegłym tygodniu. W krótkim Przeglądzie Ekonomicznym sprawdziliśmy z kolei wyniki finansowe firm MFO oraz Assa Abloy, z kolei w Stoll Street przyjrzeliśmy się notowaniom giełdowym spółek związanych z naszą branżą. Na koniec oczywiście suchar!

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy, tym razem prezentujemy Wam drugą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowych podsumowujemy rok 2023 w stolarce budowlanej.

Przegląd mediów #4 – Nowe fakty o ataku Rosji na fabrykę Fakro, Builder Awards 2023

Przegląd mediów #4 – Nowe fakty o ataku Rosji na fabrykę Fakro, Builder Awards 2023

W tym tygodniu w przeglądzie mediów: 🔴 Kulisy rosyjskiego ataku na fabrykę Fakro 🔴 Magazyn Builder nagrodził najlepszych w branży budowlanej 🔴 Porównanie kosztów budowa domu na przestrzeni 6 ostatnich lat 🔴 Prusy Wschodnie malowane w oknach 🔴 Dostał zgodę na wymianę okien, dobudował dwa piętra w bloku

Branżowisko z Budmy – Czy targi Budma powinny się odbywać w cyklu dwuletnim?

Branżowisko z Budmy – Czy targi Budma powinny się odbywać w cyklu dwuletnim?

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy, dziś prezentujemy Wam pierwszą część, w której odpowiadamy na pytanie czy targi Budma powinny się odbywać w cyklu dwuletnim?

1