Branżowisko #184 – Velux redukuje zatrudnienie. Walka o dotacje

Red.: |Data publikacji:

Odcinek numer 184 naszego podcastu przynosi nam bardzo niepokojące informacje z branży stolarki. Rozpoczynamy od wieści płynących z firmy Velux, która podała, że w związku z pogarszającą się sytuacją popytową zmuszona jest do redukcji zatrudnienia. Pracę straci część pracowników z fabryk w Gnieźnie oraz Namysłowie. Wiemy, że sytuacja na rynku okien dachowych się pogarsza, ale gdzie doszukiwać się źródeł problemów? Próbujemy wskazać szereg opcji w tym epizodzie audycji.

Wspominamy również o liście największych firm prywatnych w Polsce magazynu Forbes, ponieważ znaleźli się na niej reprezentanci branży stolarki otworowej. Trzeci temat dotyczy ważnego tematu termomodernizacji budynków, który został poruszony przez organizację EPPA (europejskie stowarzyszenie branżowe dostawców systemów okiennych z PCW). Wzywa ona do tworzenia programów rządowych stymulujących popyt na efektywne energetycznie wymiany starej stolarki na nową w postaci bezpośredniej dotacji dla inwestorów.

Nie zabrakło tez szybkiego przyjrzenia się pozostałym tematom, którymi żyła branża w ubiegłym tygodniu. W krótkim Przeglądzie Ekonomicznym sprawdziliśmy z kolei wyniki finansowe firm MFO oraz Assa Abloy, z kolei w Stoll Street przyjrzeliśmy się notowaniom giełdowym spółek związanych z naszą branżą. Na koniec oczywiście suchar!

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

W tym odcinku jednym z głównych tematów jest wykorzystywanie przez naszą branżę programów dotacyjnych na termomodernizację budynków. Coraz więcej producentów stolarki dostrzega w tym swoją szansę na poprawę sprzedaży.

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Omawiamy zakupy okien na potrzeby remontów w Polsce, kondycję rynku deweloperskiego oraz współpracę lidera okien drewnianych z wielką siecią handlową.

1