Branżowisko #183 – Sprawdzamy nastroje producentów. Wielkie plany lidera

Red.: |Data publikacji:

W 183. odcinku podcastu Branżowisko odwiedziliśmy firmę Eko-Okna, czyli lidera produkcji okien z PCW w Polsce. Tym razem rozmowa skupia się jednak na stolarce drewnianej, która od niedawna jest w ofercie tego branżowego giganta z Kornic. O atutach nowych produktów tego producenta oraz o wyzwaniach, jakie stały przed firmą w trakcie wprowadzania ich na rynek, opowiedzieli nam Michał Maciejewski, dyrektor zarządzający oraz Dominik Czerwiński, dyrektor produktu drewno. Przy okazji porozmawialiśmy o tym sezonie i planach na kolejne lata.

Ponadto przybliżamy wyniki polskiej branży stolarki z trzech pierwszych kwartałów. Tegoroczna sprzedaż stolarki i ślusarki otworowej utrzyma zapewne poziom ilościowy sprzedaży z roku 2021, a pod kątem wartości będzie rekordowa. Jedynym segmentem, który doświadcza trwałego spadku produkcji, są drzwi drewniane, których w ciągu 9 miesięcy sprzedano o 15 proc. mniej niż w rok temu. Pozostałe segmenty stolarki są na niewielkim plusie. Czy możemy zatem z umiarkowanym optymizmem myśleć o perspektywach na kolejny sezon? Kolejny temat Branżowiska to inwestycja firmy Rehau w Nochowie pod Śremem, nazwana projektem Argon, która czyni polski oddział centrum dystrybucji produktów koncernu na rynku Europy Środkowo-Wschodniej.

Nie zabrakło też Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym przybliżamy wyniki takich firm jak Hydro, Drutex oraz Mercor. Następnie przyjrzeliśmy się notowaniom giełdowym firm związanych z branżą stolarki w ramach cyklu Stoll Street. Na koniec oczywiście opowiadamy suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Branżowisko z Budmy – Eksport i sytuacja na rynku niemieckim

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam czwartą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy rozmawiamy o eksporcie, ze szczególnym naciskiem na rynek niemiecki.

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Branżowisko z Budmy – Co nas czeka w 2024 roku?

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy. Prezentujemy Wam trzecią część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowy zapowiadamy co czeka nas w bieżącym roku.

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Branżowisko z Budmy – Rok 2023 w stolarce

Zapraszamy na krótki cykl rozmów "Branżowisko extra z Budmy". Podczas targów Budma nagraliśmy dla Was rozmowę na cztery różne tematy, tym razem prezentujemy Wam drugą część, w której wraz z Maksymilianem Mirosem z Centrum Analiz Branżowych podsumowujemy rok 2023 w stolarce budowlanej.

1