Branżowisko #182 – Przełomowy sezon Aluplastu. Zmiany personalne w branży

Red.: |Data publikacji:

W 182. odcinku tematy, które w większości łączą się z Ogólnopolskim Forum Stolarki 2022. Znajdziemy w nim zarówno firmy, które odbierały tytuły podczas Gali Liderów Stolarki, jak i menadżerów, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu a obecnie są bohaterami branżowych zmian personalnych.

W tym podcaście omawiamy wyniki firmy Aluplast, dzięki którym dołączyła ona do wąskiego grona miliarderów polskiej stolarki. Odnotowujemy też zmiany personalne, których pośrednimi i bezpośrednimi bohaterami są firmy Somfy Polska, Deceuninck Poland oraz Roto Frank Okucia Budowlane. Radosław Borkowski, poinformował za że dobiegła końca jego 21-letnia historia w Somfy Polska. Rafał Osiński został z kolei nowym dyrektorem sprzedaży Deceuninck Poland a jego miejsce w Roto Frank Okucia Budowlane zajął Mirosław Bogdalski.

Przyjrzeliśmy się też pozostałym informacjom, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu w naszym serwisie ForumBranzowe.com. Krótki Przegląd Ekonomiczny to z kolei wyniki III kwartału takich firm jak Inwido, Aluprof, Somfy i Akzo Nobel. Nie zabrakło też Stoll Street, czyli naszego cotygodniowego przeglądu notowań giełdowych spółek z branży stolarki. Na koniec oczywiście wybrzmiał suchar!

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

W tym odcinku jednym z głównych tematów jest wykorzystywanie przez naszą branżę programów dotacyjnych na termomodernizację budynków. Coraz więcej producentów stolarki dostrzega w tym swoją szansę na poprawę sprzedaży.

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Omawiamy zakupy okien na potrzeby remontów w Polsce, kondycję rynku deweloperskiego oraz współpracę lidera okien drewnianych z wielką siecią handlową.

1