Branżowisko #179 – Batimat 2022. Eko-Okna deweloperem

Red.: |Data publikacji:

Bonjour Pologne! Witamy się dziś w języku Moliera, ponieważ pierwszym tematem tego odcinka Branżowiska są znane targi branżowe, które odbywają się w stolicy Francji. Mowa oczywiście o wystawie Batimat, która odbyła się w dniach 3-6 października. Tegoroczna edycja podzielona była na sześć równoległych obszarów tematycznych, ściśle powiązanych z branżą budowlaną, a jednym z nich była stolarka otworowa. Z polskich swoje stoiska w Paryżu miały m.in. Adams, Akpo, All Windows Group, Dako, Delta, Droma – Sunshade Experts, Drutex, Eko-Okna, Fakro, Globplast, Sanok Rubber Company, Klimas Wkręt-met, Mariola, Splendoor, Sun Winner, Wiśniowski. Jaki wrażenie zrobiła ta impreza na odwiedzających i czy można mówić o sukcesie w przypadku tej edycji? Czy frekwencja dopisała? Dlaczego wiele firm miało mniejsze stoiska niż zazwyczaj na imprezach targowych? Odpowiedzi znajdziecie w tym odcinku podcastu.

Drugi temat dotyczy nowego obszaru działalności potentata polskiej branży stolarki, czyli firmy Eko-Okna. Producent z Kornic  poinformował, że wybuduje osiedle mieszkaniowe. Projekt realizowany jest pod marką Eko-Invest. Trwają właśnie prace związane z budową osiedla domów jednorodzinnych Zielone Tarasy. Powstanie 28 budynków w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Jak oceniamy ruch Eko-Okien w stronę deweloperki?

Przedstawiliśmy też skrót pozostałych informacji, które w ubiegłym tygodniu zostały opublikowane w serwisie ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omówiliśmy z kolei wyniki finansowe takich firm jak: Aluprof, Akzo Nobel oraz Sanok Rubber. Nie zabrakło tez oczywiście Stoll Street, czyli naszej zabawy, w której inwestujemy wirtualne pieniądze w spółki z branży stolarki, które notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych. Na koniec oczywiście wybrzmiał suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

Branżowisko #195 – Egzamin na doradców ds. dotacji. Rynek chemii budowlanej

W tym odcinku jednym z głównych tematów jest wykorzystywanie przez naszą branżę programów dotacyjnych na termomodernizację budynków. Coraz więcej producentów stolarki dostrzega w tym swoją szansę na poprawę sprzedaży.

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Omawiamy zakupy okien na potrzeby remontów w Polsce, kondycję rynku deweloperskiego oraz współpracę lidera okien drewnianych z wielką siecią handlową.

1