Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

Red.: |Data publikacji:

W 176. odcinku podcastu Branżowisko gościmy w siedzibie firmy Roto Frank Okucia Budowlane. Przedsiębiorstwo świętuje w tym roku 30-lecie obecności w Polsce, o czym porozmawialiśmy z Pawłem Szkodziakiem, dyrektorem ds. marketingu tej firmy. Rozmowa o trzech dekadach współtworzenia historii polskiej stolarki to tylko początek. Ponadto porozmawialiśmy o wyzwaniach współczesności, czyli o tym, co spędza sen z powiek branży stolarki w ostatnich sezonach, „perfekcyjnej logistyce”, ekspansji polskich firm na zagraniczne rynki oraz o nowym kierownictwie w polskim oddziale Roto. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

Ponadto sporo czasu poświęciliśmy na temat cyberbezpieczeństwa w branży. Okazuje się bowiem, że kolejna firma ze świata stolarki została zaatakowana przez hakerów. Tym razem ofiarą stał się brytyjski systemodawca Eurocell, z którego baz danych wyciekły informacje o pracownikach przedsiębiorstwa. Ilu? Tego nie wiadomo, ale firma zatrudnia obecnie około 2 tysięcy osób, a wyciek może dotyczyć także byłych pracowników. Skala problemu może być zatem duża. Przypomnijmy, że w 2020 roku szwajcarska firma Swisswindows ogłosiła upadłość a jednym z powodów bankructwa okazał się cyberatak przeprowadzony na firmę rok wcześniej. Bezpieczeństwo danych staje się zatem poważnym problemem i wyzwaniem w branży stolarki. Czy polskie firmy są na takie zagrożenia przygotowane?

Omówiliśmy też coraz większe zaangażowanie firm z polskiej branży stolarki w siatkówkę. Pagen, o czym informujemy jako pierwsi, podpisał 16 września kontrakt sponsorski z utytułowanym włoskim klubem siatkarskim A.S. LUBE Volley. Z kolei Krispol przedłużył trwającą od 2019 roku współpracę z Polską Ligą Siatkówki. To ciekawe współprace, ponieważ ta dyscyplina sportowa jest na fali po niedawnych Mistrzostwach Świata, w których nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce.

Nie zabrakło też stałych elementów naszej audycji, czyli Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego (omawiamy w nim ceny materiałów budowlanych w ostatnim czasie), jak i Stoll Street, czyli naszej zabawy, w której zainwestowaliśmy wirtualnych 10 tys. zł w akcje firm z naszej branży, notowanych na GPW. Czy nasz portfel jest na plusie czy minusie w tym tygodniu? Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Wymiana okna? Prosta sprawa

Wymiana okna? Prosta sprawa

Jak wygląda wymiana okien w mieszkaniu? To proste, pokazujemy Wam ten proces krok po kroku.

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

Branżowisko #217 – Budownictwo w maju. Dobry czas w Grybowie

W ostatnim odcinku przed wakacjami omawiamy wyniki budownictwa w maju, a także rozmawiamy o sytuacji w Grybowie, gdzie znajduje się firma Goran. To również ostatni odcinek poprowadzony przez Pawła Gregorczyka, współtwórcę podcastu. Dziękujemy Paweł!

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

Branżowisko #216 – Podsumowanie I etapu Koalicji Termomodernizacji. Tajemniczy klient

W tym odcinku podcastu Branżowisko omawiamy pierwszy etap działania Koalicji Termomodernizacji. Co udało się osiągnąć przez ostatnie półrocze? Ilu jest doradców ds. dotacji w całej Polsce? Z jakimi wyzwaniami zmierzą się koalicjanci w II etapie? Na te i na wiele innych pytań odpowiadamy w tej audycji.

1