Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

Red.: |Data publikacji:

W 176. odcinku podcastu Branżowisko gościmy w siedzibie firmy Roto Frank Okucia Budowlane. Przedsiębiorstwo świętuje w tym roku 30-lecie obecności w Polsce, o czym porozmawialiśmy z Pawłem Szkodziakiem, dyrektorem ds. marketingu tej firmy. Rozmowa o trzech dekadach współtworzenia historii polskiej stolarki to tylko początek. Ponadto porozmawialiśmy o wyzwaniach współczesności, czyli o tym, co spędza sen z powiek branży stolarki w ostatnich sezonach, „perfekcyjnej logistyce”, ekspansji polskich firm na zagraniczne rynki oraz o nowym kierownictwie w polskim oddziale Roto. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

Ponadto sporo czasu poświęciliśmy na temat cyberbezpieczeństwa w branży. Okazuje się bowiem, że kolejna firma ze świata stolarki została zaatakowana przez hakerów. Tym razem ofiarą stał się brytyjski systemodawca Eurocell, z którego baz danych wyciekły informacje o pracownikach przedsiębiorstwa. Ilu? Tego nie wiadomo, ale firma zatrudnia obecnie około 2 tysięcy osób, a wyciek może dotyczyć także byłych pracowników. Skala problemu może być zatem duża. Przypomnijmy, że w 2020 roku szwajcarska firma Swisswindows ogłosiła upadłość a jednym z powodów bankructwa okazał się cyberatak przeprowadzony na firmę rok wcześniej. Bezpieczeństwo danych staje się zatem poważnym problemem i wyzwaniem w branży stolarki. Czy polskie firmy są na takie zagrożenia przygotowane?

Omówiliśmy też coraz większe zaangażowanie firm z polskiej branży stolarki w siatkówkę. Pagen, o czym informujemy jako pierwsi, podpisał 16 września kontrakt sponsorski z utytułowanym włoskim klubem siatkarskim A.S. LUBE Volley. Z kolei Krispol przedłużył trwającą od 2019 roku współpracę z Polską Ligą Siatkówki. To ciekawe współprace, ponieważ ta dyscyplina sportowa jest na fali po niedawnych Mistrzostwach Świata, w których nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce.

Nie zabrakło też stałych elementów naszej audycji, czyli Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego (omawiamy w nim ceny materiałów budowlanych w ostatnim czasie), jak i Stoll Street, czyli naszej zabawy, w której zainwestowaliśmy wirtualnych 10 tys. zł w akcje firm z naszej branży, notowanych na GPW. Czy nasz portfel jest na plusie czy minusie w tym tygodniu? Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Największe targi stolarki nie zawiodły! Relacja wideo z Fensterbau Frontale 2024

Po poprzedniej, nieudanej edycji targów Fensterbau Frontale, tegoroczna nie zawiodła! Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Największe targi osłonowe powróciły po 6 latach! Relacja wideo z R+T Stuttgart 2024

Po długich 6 latach udanie powróciły targi R+T w Stuttgarcie. Zapraszamy Was na relację wideo z tej imprezy!

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

Przegląd mediów #5 – Historyczny sukces Aluronu, lista 100 najbogatszych Polaków

W piątym odcinku Przeglądu mediów: ? Historyczny sukces Aluronu ? Lista 100 najbogatszych Polaków ? Ranking 50 polskich firm globalnych ? Menadżer produkcji w Reynaers kandydatem na wójta

1