Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

Red.: |Data publikacji:

W 176. odcinku podcastu Branżowisko gościmy w siedzibie firmy Roto Frank Okucia Budowlane. Przedsiębiorstwo świętuje w tym roku 30-lecie obecności w Polsce, o czym porozmawialiśmy z Pawłem Szkodziakiem, dyrektorem ds. marketingu tej firmy. Rozmowa o trzech dekadach współtworzenia historii polskiej stolarki to tylko początek. Ponadto porozmawialiśmy o wyzwaniach współczesności, czyli o tym, co spędza sen z powiek branży stolarki w ostatnich sezonach, „perfekcyjnej logistyce”, ekspansji polskich firm na zagraniczne rynki oraz o nowym kierownictwie w polskim oddziale Roto. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania rozmowy.

Ponadto sporo czasu poświęciliśmy na temat cyberbezpieczeństwa w branży. Okazuje się bowiem, że kolejna firma ze świata stolarki została zaatakowana przez hakerów. Tym razem ofiarą stał się brytyjski systemodawca Eurocell, z którego baz danych wyciekły informacje o pracownikach przedsiębiorstwa. Ilu? Tego nie wiadomo, ale firma zatrudnia obecnie około 2 tysięcy osób, a wyciek może dotyczyć także byłych pracowników. Skala problemu może być zatem duża. Przypomnijmy, że w 2020 roku szwajcarska firma Swisswindows ogłosiła upadłość a jednym z powodów bankructwa okazał się cyberatak przeprowadzony na firmę rok wcześniej. Bezpieczeństwo danych staje się zatem poważnym problemem i wyzwaniem w branży stolarki. Czy polskie firmy są na takie zagrożenia przygotowane?

Omówiliśmy też coraz większe zaangażowanie firm z polskiej branży stolarki w siatkówkę. Pagen, o czym informujemy jako pierwsi, podpisał 16 września kontrakt sponsorski z utytułowanym włoskim klubem siatkarskim A.S. LUBE Volley. Z kolei Krispol przedłużył trwającą od 2019 roku współpracę z Polską Ligą Siatkówki. To ciekawe współprace, ponieważ ta dyscyplina sportowa jest na fali po niedawnych Mistrzostwach Świata, w których nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce.

Nie zabrakło też stałych elementów naszej audycji, czyli Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego (omawiamy w nim ceny materiałów budowlanych w ostatnim czasie), jak i Stoll Street, czyli naszej zabawy, w której zainwestowaliśmy wirtualnych 10 tys. zł w akcje firm z naszej branży, notowanych na GPW. Czy nasz portfel jest na plusie czy minusie w tym tygodniu? Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

W 177. odcinku podcastu Branżowisko opowiemy Wam o targach Glasstec, które odbyły się w dniach 20-23 września w Düsseldorfie. To wiodąca impreza branży szklarskiej, która została zorganizowana po raz pierwszy po czteroletniej przerwie związanej z pandemią.

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Powakacyjny odcinek podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” to przedsmak tematyki, która będzie poruszana podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022. Wydarzenie...

Branżowisko #175 – Inwestycje Ekrado. Budvar stawia na marketing

Branżowisko #175 – Inwestycje Ekrado. Budvar stawia na marketing

W 175. odcinku podcastu Branżowisko omawiamy ostatnie inwestycje firmy Erkado. Zapowiadamy też nowe webinarium, które odbędzie się 15 września o godz. 10:30. Następnie przechodzimy w świat marketingu branżowego i rozmawiamy o firmie Budvar.

1