Branżowisko #175 – Inwestycje Ekrado. Budvar stawia na marketing

Red.: |Data publikacji:

W 175. odcinku podcastu Branżowisko omawiamy ostatnie inwestycje firmy Erkado. Należąca do czołówki polskich producentów drzwi firma uruchomiła nową linię produkcyjną w zakładzie w Gościeradowie. Wytwarzane są na niej drzwi stalowe. Nowa linia ulokowana jest w hali, która została otwarta dokładnie rok temu a uroczyste zakończenie budowy odbyło się 22 sierpnia. Producent informuje, że w Gościeradowie nie tylko wybudował nowa halę o powierzchni 10 tys. mkw., ale także zmodernizował istniejący park maszynowy do produkcji drzwi wewnętrznych. Oprócz budowy nowej hali w Gościeradowie i uruchomieniu produkcji drzwi stalowych, duża inwestycja jest niemal zakończona w Radomiu. Powstała tu nowa hala o powierzchni 11 tys. mkw., która została otwarta w pierwszym kwartale tego roku. Producent planuje, że do 2025 r. przeznaczy na inwestycje i rozwój 65 mln zł.

Zapowiadamy też nowe webinarium, które odbędzie się 15 września o godz. 10:30. Będziemy prezentowali nowości na sezon 2023! Następnie przechodzimy w świat marketingu branżowego. Budvar Centrum to kolejny z producentów, który docenia znaczenie marketingu i reklamy. Firma nawiązała właśnie współpracę z agencją PR. Innym ciekawym tematem marketingowym z branży jest wyliczenie przez dziennikarzy wartości kampanii reklamowych prowadzonych przez fundację z Kornic.

W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym, który tym razem rzeczywiście jest bardzo krótki, omówiliśmy wyniki polskiego oddziału firmy Gealan. W Stoll Street przyjrzeliśmy się z kolei notowaniom spółek branżowych na GPW. Czy nasz wirtualny portfel jest tym razem na plusie? Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

Branżowisko #203 – Eksport do USA w 2022 roku. Udany sezon na rynku belgijskim

W tym odcinku podcastu podróżujemy po świecie, ponieważ omówimy wyniki eksportu polskiej branży stolarki w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii.

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

Branżowisko #202 – Problemy producentów z USA. Miliardy złotych na wsparcie przemysłu

W tym odcinku Branżowiska przenosimy się za ocean, by omówić wyzwania stojące przed amerykańskimi producentami stolarki. Pretekstem do omówienia tego tematu jest artykuł w serwisie ForumBranzowe.com, w którym omówione zostały wyniki czterech spółek z USA notowanych na giełdzie.

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

Branżowisko #201 – Nowi koalicjanci – nowe cele. Nowy gracz na rynku szkła

W tym odcinku podcastu Branżowisko skupiamy się na Koalicji Termomodernizacji, która już po dwóch miesiącach działania musiała wyznaczyć sobie nowe cele, bo pierwotne już zostały zrealizowane.

1