Branżowisko #175 – Inwestycje Ekrado. Budvar stawia na marketing

Autor: |Data publikacji:

W 175. odcinku podcastu Branżowisko omawiamy ostatnie inwestycje firmy Erkado. Należąca do czołówki polskich producentów drzwi firma uruchomiła nową linię produkcyjną w zakładzie w Gościeradowie. Wytwarzane są na niej drzwi stalowe. Nowa linia ulokowana jest w hali, która została otwarta dokładnie rok temu a uroczyste zakończenie budowy odbyło się 22 sierpnia. Producent informuje, że w Gościeradowie nie tylko wybudował nowa halę o powierzchni 10 tys. mkw., ale także zmodernizował istniejący park maszynowy do produkcji drzwi wewnętrznych. Oprócz budowy nowej hali w Gościeradowie i uruchomieniu produkcji drzwi stalowych, duża inwestycja jest niemal zakończona w Radomiu. Powstała tu nowa hala o powierzchni 11 tys. mkw., która została otwarta w pierwszym kwartale tego roku. Producent planuje, że do 2025 r. przeznaczy na inwestycje i rozwój 65 mln zł.

Zapowiadamy też nowe webinarium, które odbędzie się 15 września o godz. 10:30. Będziemy prezentowali nowości na sezon 2023! Następnie przechodzimy w świat marketingu branżowego. Budvar Centrum to kolejny z producentów, który docenia znaczenie marketingu i reklamy. Firma nawiązała właśnie współpracę z agencją PR. Innym ciekawym tematem marketingowym z branży jest wyliczenie przez dziennikarzy wartości kampanii reklamowych prowadzonych przez fundację z Kornic.

W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym, który tym razem rzeczywiście jest bardzo krótki, omówiliśmy wyniki polskiego oddziału firmy Gealan. W Stoll Street przyjrzeliśmy się z kolei notowaniom spółek branżowych na GPW. Czy nasz wirtualny portfel jest tym razem na plusie? Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Powrócił podcast Branżowisko, tym razem gościnnie w progach showroomu Yawal w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W pierwszej części odcinka rozmawiamy z Mariuszem Buchnajzerem, dyrektorem organizacji produktowej w Yawal. W drugiej części Branżowiska komentujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia - przejęcie firmy Selt przez Grupę Kęty, a także m.in. hamującą sprzedaż mieszkań. Miłego oglądania!

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

1