Branżowisko #172 – Rekordowy eksport do USA. Wielka inwestycja Reynaers

Autor: |Data publikacji:

W 172. odcinku podcastu Branżowisko omawiamy temat, który doskonale wpisuje się w tematykę Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022 (tytuł wydarzenia: „Nowe rynki – nowe szanse”). Mowa bowiem o eksporcie polskiej stolarki do Stanów Zjednoczonych, a ten w sezonie 2022 wręcz eksplodował! Okazuje się bowiem, że w pierwszych 5 miesiącach tego roku sprzedaż polskich okien i drzwi w USA podwoiła się w porównaniu z okresem styczeń-maj 2021 roku. To doskonale odzwierciedla potencjał tamtejszego rynku, który jawi się polskim producentom jako okienno-drzwiowe „eldorado”. Więcej na temat tego rynku oraz wielu innych, o równie dużym potencjale, usłyszymy w dniach 18-19 października 2022 roku w Ożarowie Mazowieckim, gdzie odbędzie się OFS 2022.

Drugi temat poświęcony został firmie Reynaers Aluminium, która powiększy swoją powierzchnię produkcyjną, a także magazynową i zbuduje nowe biuro. Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace budowlane przy inwestycji o nazwie: Campus Reynaers Central Europe. Łącznie powierzchnia produkcyjno-magazynowa w nowych halach wyniesie ok. 30 tys. mkw. Nowa siedziba powstanie w miejscowości Przeszkoda, w gminie Żabia Wola, w województwie mazowieckim, Działka ulokowana jest przy trasie ekspresowej S8.

Przyjrzeliśmy się też pozostałym tematom, które zostały opublikowane w poprzednim tygodniu w serwisie ForumBranzowe.com. Nie zabrakło tez oczywiście Krótkiego Przeglądu Ekonomicznego, w którym tym razem omawiamy wyniki firm Oknoplast, MFO, Fart Produkt oraz Małkowski-Martech. Uzupełnieniem informacji ekonomicznych jest Stoll Street czyli nasz segment poświęcony notowaniom spółek z naszej branży. Odcinek wieńczy oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.

Zobacz również

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Powrócił podcast Branżowisko, tym razem gościnnie w progach showroomu Yawal w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W pierwszej części odcinka rozmawiamy z Mariuszem Buchnajzerem, dyrektorem organizacji produktowej w Yawal. W drugiej części Branżowiska komentujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia - przejęcie firmy Selt przez Grupę Kęty, a także m.in. hamującą sprzedaż mieszkań. Miłego oglądania!

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

1