Branżowisko #171 – Wielkopolska reprezentacja. Eko-Okna ruszają z budową

Autor: |Data publikacji:

Branżowisko numer 171 to m.in. podróż do województwa wielkopolskiego, ponieważ postanowiliśmy sprawdzić, które firmy zasługują na miano liderów rynku okien i drzwi w tamtejszym regionie. Wszystko za sprawą naszego cyklu, w ramach którego przedstawiamy liderów z poszczególnych części Polski. Okazuje się, że w Wielkopolsce znajdziemy najwięcej firm z listy TOP 350 polskich producentów. Znajduje się ich tam bowiem aż 60. To absolutny rekord (drugie w tym zestawieniu województwo małopolskie to 42 producentów stolarki).

Drugi temat odcinka to podróż na południe Polski, gdzie Eko-Okna kontynuują swoją falę inwestycji. Tym razem w Wodzisławiu Śląskim, gdzie powstaje nowy zakład produkcyjny, w którym zatrudnienie znajdzie ok. 3 tys. pracowników. Ponadto firma zainwestowała w swoim istniejącym już zakładzie w automatyzację produkcji ślusarki aluminiowej. Zatem dzieje się u największego producenta stolarki w Polsce.

Nie zabrakło też innych ciekawych informacji, które w skrócie przedstawiliśmy w audycji, a pełną ich treść znajdziecie w serwisie ForumBranzowe.com. Zachęcamy do lektury. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym omówione zostały z kolei wyniki finansowe takich firm jak: Sun Winner, Jeld-Wen, NSG, AGC oraz Fakro. Nie zabrakło też Stoll Street, czyli naszego cyklu giełdowego, w którym przyglądamy się notowaniom spółek branżowych. Na koniec oczywiście suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

WH Okna w firmie SAMAT: Kompleksowe podejście i otwarte możliwości

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Branżowisko #219 – Grupa Kęty przejmuje Selta. Sprzedaż mieszkań hamuje

Powrócił podcast Branżowisko, tym razem gościnnie w progach showroomu Yawal w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. W pierwszej części odcinka rozmawiamy z Mariuszem Buchnajzerem, dyrektorem organizacji produktowej w Yawal. W drugiej części Branżowiska komentujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia - przejęcie firmy Selt przez Grupę Kęty, a także m.in. hamującą sprzedaż mieszkań. Miłego oglądania!

Nowości na sezon 2024 #1

Nowości na sezon 2024 #1

O nowościach branży stolarki w I połowie 2024 roku opowiedzieli Karol Klos i Aleksander Klos. Webinarium odbyło się w czwartek 16 maja.

1