Branżowisko #168 – Czyste powietrze napędzi popyt? Rekordowe zamówienie Eko-Okien.

Red.: |Data publikacji:

Gwiazdą 168. odcinka Branżowiska jest program Czyste Powietrze, który doczekał się kolejnych modyfikacji. Mają one sprawić, że będzie on coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Według informacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Czyste Powietrze Plus to m.in. wyższe dotacje i większe wsparcie osób o niskich dochodach. Co jednak najważniejsze, wprowadzono prefinansowanie do połowy kosztów całej inwestycji. Czy to spowoduje, że popyt na stolarkę na rynku remontowym wzrośnie? Jak wykorzystać Czyste Powietrze jako argument sprzedażowy? Czy ten sezon na krajowym rynku stolarki będzie udany? Odpowiedzi na te pytania szukamy w Branżowisku.

Drugi temat dotyczy największego polskiego producenta stolarki – gdy Eko-Okna wybierają się na zakupy, to padają europejskie rekordy! Tak było w przypadku wielkiego zamówienia firmy z Kornic na podwieszane wózki widłowe. Wybór padł na wózki marki Moffet, produkowane przez Hiab i okazuje się, że jest to największe europejskie zamówienie w historii tej firmy! Opiewa ono na ponad 100 mln zł.

Nie zabrakło też przeglądu pozostałych informacji, które zostały opublikowane w poprzednim tygodniu w naszym serwisie ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym przyjrzeliśmy się tym razem wynikom finansowym takich firm jak: Inwido, Assa Abloy oraz Würth. Stoll Street to z kolei nasz cykl, w którym śledzimy notowania spółek giełdowych, związanych z branżą stolarki otworowej. Na koniec audycji, tradycyjnie już, padł suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

Branżowisko #194 – Wzrost niewypłacalności. Wyzwania przed europejskim rynkiem budownictwa

W 194. odcinku podcastu Branżowisko zastanawiamy się nad wyzwaniami stojącymi przed branżą budowlaną w sezonie 2023. Omawiamy niewypłacalność firm budowlanych w Polsce i analizę wyzwań stojących przed zachodnioeuropejską budowlanką.

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

Branżowisko #193 – Okna z Oferteo. „Pierwsze mieszkanie” impulsem dla budownictwa

W 193. odcinku podcastu Branżowisko wybraliśmy dla Was bardzo ciekawe tematy dotyczące rynku stolarki otworowej. Omawiamy zakupy okien na potrzeby remontów w Polsce, kondycję rynku deweloperskiego oraz współpracę lidera okien drewnianych z wielką siecią handlową.

Plusy, minusy #27 – Rynek niemiecki w sezonie 2022

Plusy, minusy #27 – Rynek niemiecki w sezonie 2022

W pierwszym odcinku 2023 roku zapraszamy naszych słuchaczy w podróż po Niemczech. Głównym tematem jest tamtejsza branża stolarki po trzech pierwszych kwartałach sezonu 2022.

1