Branżowisko #168 – Czyste powietrze napędzi popyt? Rekordowe zamówienie Eko-Okien.

Red.: |Data publikacji:

Gwiazdą 168. odcinka Branżowiska jest program Czyste Powietrze, który doczekał się kolejnych modyfikacji. Mają one sprawić, że będzie on coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów. Według informacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Czyste Powietrze Plus to m.in. wyższe dotacje i większe wsparcie osób o niskich dochodach. Co jednak najważniejsze, wprowadzono prefinansowanie do połowy kosztów całej inwestycji. Czy to spowoduje, że popyt na stolarkę na rynku remontowym wzrośnie? Jak wykorzystać Czyste Powietrze jako argument sprzedażowy? Czy ten sezon na krajowym rynku stolarki będzie udany? Odpowiedzi na te pytania szukamy w Branżowisku.

Drugi temat dotyczy największego polskiego producenta stolarki – gdy Eko-Okna wybierają się na zakupy, to padają europejskie rekordy! Tak było w przypadku wielkiego zamówienia firmy z Kornic na podwieszane wózki widłowe. Wybór padł na wózki marki Moffet, produkowane przez Hiab i okazuje się, że jest to największe europejskie zamówienie w historii tej firmy! Opiewa ono na ponad 100 mln zł.

Nie zabrakło też przeglądu pozostałych informacji, które zostały opublikowane w poprzednim tygodniu w naszym serwisie ForumBranzowe.com. W Krótkim Przeglądzie Ekonomicznym przyjrzeliśmy się tym razem wynikom finansowym takich firm jak: Inwido, Assa Abloy oraz Würth. Stoll Street to z kolei nasz cykl, w którym śledzimy notowania spółek giełdowych, związanych z branżą stolarki otworowej. Na koniec audycji, tradycyjnie już, padł suchar.

Miłego słuchania/oglądania!

W Branżowisku rozmawiamy o branży stolarki budowlanej, analizujemy, wyciągamy wnioski i, mamy nadzieję, tworzymy nową przestrzeń do dyskusji na te tematy.


Zobacz również

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

Branżowisko #177 – Glasstec 2022. Redukcja zatrudnienia w branży

W 177. odcinku podcastu Branżowisko opowiemy Wam o targach Glasstec, które odbyły się w dniach 20-23 września w Düsseldorfie. To wiodąca impreza branży szklarskiej, która została zorganizowana po raz pierwszy po czteroletniej przerwie związanej z pandemią.

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

Branżowisko #176 – Hakerzy niepokoją branżę. Stabilność i współpraca kluczem do sukcesu Roto

W 176. odcinku podcastu Branżowisko gościmy w siedzibie firmy Roto Frank Okucia Budowlane. Przedsiębiorstwo świętuje w tym roku 30-lecie obecności w Polsce, o czym porozmawialiśmy z Pawłem Szkodziakiem, dyrektorem ds. marketingu tej firmy.

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Plusy, minusy #24 – Czy Wielka Brytania to eksportowa szansa polskiej stolarki?

Powakacyjny odcinek podcastu „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki” to przedsmak tematyki, która będzie poruszana podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022. Wydarzenie...

1